Tygodniowy przegląd prasy (Międzyrzecz, 18.07-24.07.2021), poznaj najważniejsze informacje z Międzyrzecza

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Międzyrzecza nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Międzyrzecza nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Międzyrzecza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.07 a 24.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Takie mają być zarobki po zmianach w 2022 roku - wyliczenia wypłat brutto i netto”?

Przegląd tygodnia Międzyrzecz od 18.07 do 24.07.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Takie mają być zarobki po zmianach w 2022 roku - wyliczenia wypłat brutto i netto

Tyle zarobisz po zmianach w 2022 roku. Miliony Polaków mają skorzystać na reformie podatkowej, którą zapowiada Prawo i Sprawiedliwość. Przede wszystkim mają zmienić się pensje Polaków. Więcej zarobią ci, którzy dostają najmniej. Zobacz, jak mają się zmienić zarobki Polaków w 2022 roku.

📢 Nie żyje Leszek Benke. Znany aktor zmarł w swojej leśniczówce w Woli Rudlickiej

Nie żyje Leszek Benke. Znany aktor zmarł w swojej leśniczówce w Woli Rudlickiej w gminie Ostrówek(powiat wieluński).

📢 Francja: wstęp na wieżę Eiffla, a od sierpnia do muzeum lub restauracji możliwy tylko z "covidową przepustką"

Chroniąc się przed czwartą falą pandemii, Francja wprowadziła nowe reguły. Polegają one na możliwości wstępu do wielu obiektów tylko dla tych z "covidowymi przepustkami". Nie wszystkim się to podoba.

Tygodniowa prasówka 18.07-24.07.2021 Międzyrzecz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Międzyrzeczu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Minister zdrowia zapowiada czwartą falę COVID-19. Mówi o obostrzeniach

  • Nie zadajemy sobie już pytania czy będziemy mieli do czynienia z czwartą falą, ale kiedy ona nastąpi i jaka będzie jej intensywność - stwierdził w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. - Ten zegar tyka. Dochodzimy do punktu, w którym przyszłość jest określona przez nasze zachowane. Jeżeli nie będziemy kontynuowali szczepień, skazujemy się na większą liczbę zakażeń - ostrzegł szef resortu zdrowia.

📢 Oszustwo na Netflixa. Dostałeś e-mail albo sms? Uważaj!

Posiadasz konto na platformie streamingowej Netflix? Uważaj! Możesz stracić pieniądze! Oszuści rozsyłają e-maile, informujące o zawieszeniu subskrypcji Netflix. W wiadomości znajduje się link, który prowadzi do fałszywej strony, łudząco przypominającej platformę streamingową. Wymaga ona podania danych logowania do konta oraz karty płatniczej.

📢 12 tys. złotych na dziecko. Kiedy wejdzie w życie? PiS chce poprawić jakość życia polskich rodzin Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym

  1. tys złotych na dziecko to kwota, która ma być filarem programu PiS Polski Ład. Mowa o świadczeniu, jakim jest Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Jak przyznała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg to kolejny krok do tego, by poprawić jakość życia polskich rodzin. Sprawdź, jakie są zasady przyznawania 12 tys. złotych na dziecko?

📢 Gdzie szukać grzybów? Pod jakimi drzewami znajdziesz prawdziwki, podgrzybki, kurki? Tu rosną najchętniej. Poradnik dla grzybiarzy

Udane grzybobranie zależy nie tylko od szczęścia, ale i od wiedzy. By wrócić do domu z pełnym koszykiem trzeba wiedzieć, gdzie i o jakiej porze szukać konkretnych gatunków. Niektóre grzyby upodobały sobie zacienione stanowiska pod drzewami, inne z kolei preferują otwarte, łąkowe tereny. Zanim udamy się do lasu warto więc przeczytać o kilku zasadach, które ułatwiają nam poszukiwania. Sprawdź w galerii, gdzie rosną poszczególne gatunki grzybów jadalnych.

📢 Lumpeks? To nie tylko sklep z ciuchami. To miejsce kultowe, gdzie każdy może znaleźć coś niepowtarzalnego. Choćby suknię z… lat 60-tych

Myli się ten, kto uważa, że w tzw. lumpeksach można znaleźć tylko ciekawe i tanie ciuchy. Owszem są. Ale poza nimi cała masa starych bibelotów, cudów, których w normalnych sklepach odzieżowych się nie uświadczy. Słomkowy kapelusz z dawnych lat za 5 zł. Misa do ucierania ciasta na babkę, taka jaką robiła babcia, za 10 zł. Tylko kto dziś uciera masę na drożdżową babkę? Chwilami wydaje się, że te wiszące na wieszakach ciuchy są tylko dodatkiem do tych cennych, pełnych wspomnień innych towarów. Choć tandety też nie brakuje. Zresztą, zobaczcie sami…

📢 Zalecenia PAN na rok szkolny 2021/22: W szkołach tylko zaszczepiony personel. Niezaszczepione dzieci w szczycie zachorowań uczą się w domach

Niezaszczepieni uczniowie zostaną w domach? To jeden z pomysłów ekspertów Polskiej Akademii Nauk na czas szczytu zachorowań w roku szkolnym 2021/2022. Naukowcy opublikowali kolejne stanowisko w sprawie zbliżającego się powrotu uczniów do szkół. Apelują w nim o szczepienie uczniów, obowiązkowe zaszczepienie personelu szkolnego i przestrzeganie zasad sanitarnych, tj. zachowania bezpiecznego dystansu, przestrzegania obowiązku dezynfekcji i noszenia maseczek. Tylko w ten sposób, zdaniem ekspertów, unikniemy nauczania zdalnego w roku szkolnym 2021/2022.

📢 Byliśmy pod międzyrzeckim ,,Ekonomikiem’’. Wywieszono listy, kto dostał się do szkoły. Najbardziej z sukcesu dzieci cieszyli się…rodzice

Córka Pani Roksany Więcek jest na wakacjach. Daleko, bo aż 300 kilometrów od Międzyrzecza. Pani Roksana wsiadła więc na rower i przyjechała pod międzyrzecki ,,Ekonomik’’, aby sprawdzić wyniki swej córki. Może być dumna z córki. Zakwalifikowała się na kierunek ,,handlowy’’. No, ale powstał też problem - oby wszyscy rodzice mieli takie – równolegle Karolina dostała się na kierunek weterynaryjny w Bobowicku. Która specjalizację wybierze młoda międzyrzeczanka? Jej wybór.
Co ciekawe, większość osób sprawdzających wyniki stanowili rodzice. I dobrze, dzieciaki po pandemii wreszcie są na wymarzonych wakacjach.
A Pani Roksanie gratulujemy! Z córki może być doprawdy dumna…

📢 Wstrząsające wydarzenia w okolicach Szprotawy. Doszło do gwałtu na dziecku? Domniemanego sprawcę skrzywdzenia 5-latki ujął młody bohater

Do tragicznych wydarzeń doszło w niedzielę 18 lipca 2021 w jednej z podszprotawskich wsi. Zgwałcona została 5-letnia dziewczynka. Sprawcę ujął młody mieszkaniec Szprotawy, który następnie przekazał go policji. Okazało się, że domniemany gwałciciel to nieletni, zaledwie 14-latek.

📢 Wrócą upały, a z nimi burze i nawałnice. Nadciąga zmiana pogody. Przed nami gwałtowne zjawiska w pogodzie. Sprawdź prognozę

Pogoda tylko na chwilę daje nam wytchnienie od upałów. Przyjemny oddech zawdzięczamy wyżowi, którego wpływu odczuwamy w Polsce. To dzięki niemu jest rześko, a temperatura nie daje nam popalić. Ten stan rzeczy jednak już wkrótce się zmieni. Przełom w pogodzie przyniesie najbliższy weekend. Przed nami powrót upałów. Ich obecność nie wróży jednak nic dobrego. Czekają nas burze i gwałtowne nawałnice z silnymi porywami wiatru i gradem.

📢 Wiosna. Czas pandemii. Młodzież w domach. Profesor Irena Buzarewicz wpadła na pomysł, jak zagospodarować czas młodych ludzi. I wypaliło!

Dziesięć osób sprzątało brzeg jeziora i las przy jeziorze w Kuligowie oraz miejsce postoju kajakarzy przy Obrze naprzeciwko jeziora. Efekty widać na zdjęciach. Ta wspaniała ekipa to Beata Pawłowska, Andrzej Pawłowski i Zosia Pawłowska, Tomek Kwiatkowski z Hanią, Paulina Benklewska z Adasiem, Beata Michalczyk z Madzią
oraz organizatorka akcji Irena Buzarewicz. - Nadleśnictwo Międzyrzecz dostarczyło nam worki, rękawice i drobne upominki dla dzieci biorących udział w sprzątaniu – mówi I. Buzarewicz.
Za to zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Międzyrzecz Andrzej Meissner dodaje, że to świetna akcja. – Nasze akurat nadleśnictwo nie należy do rekordzistów, jeżeli chodzi o ilość odpadów pozostawianych w lasach, ale liczy się każda inicjatywa, aby lasy oczyszczać – mówi A. Meissner. – A my zawsze takie akcje będziemy wspierać.
Za tydzień ekipa pani Ireny rusza na Kęszycę.

📢 Mieszkańcy Ziemi Międzyrzeckiej na potęgę wykupują złoto! Ten ruch jest widoczny nie tylko w lombardach, ale i w sklepach

Jak informuje nasz rozmówca (pragnie zachować anonimowość) od pewnego czasu na rynku metali szlachetnych w Międzyrzeczu, ale i w ościennych miastach można zauważyć wzmożony ruch, jeżeli chodzi o sprzedaż przede wszystkim złota, ale także srebra. I trudno się temu dziwić. Jak zauważa pan Marek (imię zmienione), obecnie wartość uncji złota, tzw. uncji trojańskiej, czyli 31,1 grama, to ok.1800 zł. – Tymczasem specjaliści uważają, że za dziewięć lat, w 2030 r. uncja trojańska warta będzie aż 10 tysięcy dolarów – twierdzi nasz rozmówca.
Olbrzymim popytem cieszy się także srebro. Tutaj wartość uncji trojańskiej to 140 zł. Jednak także ceny srebra cały czas rosną. – Jest naprawdę duży ruch na rynku – mówi pan Marek. – Jednak klienci popełniają błąd polegający na tym, że kupują głównie wyroby jubilerskie. Tymczasem najwyższa przebitka jest na sztabkach metali szlachetnych oraz na monetach, a nie na wyrobach jubilerskich.
Jak podkreśla nasz rozmówca, włożone 100 złotych w złoto, przynieść może po roku 120 zł. – No i stąd ten trend.

📢 Szczepienia nie są eksperymentem medycznym. Lekarze: tylko w ten sposób pokonamy pandemię

– Szczepionki mRNA to żadna nowość, bo technologia w nich wykorzystywana znana jest już od końca zeszłego wieku. Nie ma co powielać nieprawdziwych teorii o rzekomym eksperymencie medycznym, bo takie twierdzenia można włożyć między bajki – podkreślają zgodnie opolscy epidemiolodzy.

📢 Piękna Paulina reprezentuje lubuskie w finale Miss Polski 2021. Ma wielkie szanse na tytuł i koronę!

Znamy finalistki konkursu Miss Polski 2021! Województwo lubuskie reprezentować będzie piękna Paulina ze Strzelec Krajeńskich.

📢 Nie było łatwo wydostać kotka zza komórek. Ale dla strażaków ochotników ze Skwierzyny nie ma akcji niemożliwych

Przez kilka dni zza komórek na posesji w Skwierzynie słychać było miauczenie kota. Do akcji ruszyli druhowie z OSP Skwierzyna. - Okazało się, że kot, który wiadomo chodzi własnymi ścieżkami, za komórkami zaplątał się w zwoje sznurka i nie mógł się z niego wyplątać. Strażacy z trudem wydostali go z pułapki i przy użyciu noża odcięli go od pozostałego sznurka. Po oględzinach okazało się, że kot ma poważną ranę tylnej łapy i konieczna będzie interwencja chirurgiczna. Kot został zabrany do schroniska.

📢 Nadchodzi czwarta fala? Zakażenia koronawirusem idą w górę. W którym województwie jest najgorzej?

Czwarta fala pandemii puka do drzwi Polski? Wiele na to wskazuje, ponieważ pierwszy raz kilku miesięcy tygodniowa liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem wzrosła w porównaniu do poprzedniego tygodnia, a wskaźnik R dla kraju przekroczył 1, a w niektórych województwach jest dużo wyższy, co zapowiada, że liczba nowych zakażeń będzie rosnąć. W którym województwie w niedługim czasie sytuacja może stać się szczególnie trudna? Sprawdź!

📢 Punkt Informacji Turystycznej otwarty przy międzyrzeckim Rynku

W biurze PTTK otwarto Punkt Informacji Turystycznej, który finansowany jest z budżetu gminy. Turyści mogą w nim kupić lub otrzymać materiały promujące Ziemię Międzyrzecką oraz uzyskać informacje o jej największych atrakcjach turystycznych.

📢 Sceny jak z filmu katastroficznego! Trąby wodne nad Bałtykiem. Niesamowite zjawisko nad wodami Zatoki Puckiej!

Trąby wodne nad Bałtykiem! Aż pięć lejów kondensacyjnych pojawiło się w ciągu dwóch godzin w rejonie Półwyspu Helskiego! Około godz. 17:50 w okolicach Władysławowa można było obserwować trąbę wodną nad Morzem Bałtyckim. Dwa leje kondensacyjne pojawiły się około godziny później, również nad wodami otwartego Bałtyku - tym razem na wysokości Juraty i Jastarni. Dodatkowo około 19:15 można było zaobserwować kolejne dwa leje kondensacyjne (i prawdopodobnie także trąby wodne) niedaleko Jastarni.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie