Planty w Międzyrzeczu. Tak się zmieniają! Zobaczcie najnowsze zdjęcia

red.
Skwery w sercu miasta ładnieją w oczach. Finał prac w ciągu kilku tygodni. Na montaż czeka jeszcze m.in. pomnik Alfa Kowalskiego. Więcej na ten temat już wkrótce.
Skwery w sercu miasta ładnieją w oczach. Finał prac w ciągu kilku tygodni. Na montaż czeka jeszcze m.in. pomnik Alfa Kowalskiego. Więcej na ten temat już wkrótce. Tomasz Rusek
Nowe alejki, ławki, przycięte drzewa, dodatkowe nasadzenia - najbardziej reprezentacyjne tereny zielone w Międzyrzeczu zaraz zyskają nowy wygląd.

Tzw. planty (dlaczego „tak zwane” dowiedzie się tutaj) znajdują się samym sercu miasta, dwa kroki od ratusza i Rynku, przy jednej z głównych ulic Międzyrzecza.
Do tej pory też były piękne, ale miejscami wyglądały na nieco zaniedbane. Oba skwery zostały jednak włączone do wartego ponad 10 mln zł programu rewitalizacji zieleni i powoli kończy się ich metamorfoza.

Zniknął szalet i więcej widać

Przez tysiące liści, które leżą dosłownie wszędzie, nie każdy od razu dostrzeże, jak wiele się tu już zmieniło, ale wystarczy krótki spacer w tym miejscu, by zauważyć, że jest inaczej: ładniej! Dodatkowo przez to, że wyburzono wielki szalet, który był na jednym ze skwerów, zmieniły się też… widoki. Na plus. Zwłaszcza na linii kościół św. Jana – Rynek.
Sami sprawdźcie: w naszej galerii zamieszczamy też kilka starszych zdjęć – tak dla porównania.
Nie ma jednak co kryć, że wszystkie zmiany i modernizacje na 100 proc. będziemy mogli docenić dopiero wiosną – jesienna aura nieco zamazuje cały efekt.

Zmiany widać w wielu miejscach

Jak przypomina ratusz, w ramach programu rozwoju zieleni i miejsc rekreacyjnych wybudowano już m.in. plenerową siłownię, a na os. Kasztelańskim – koło toru przeszkodowego – zainstalowano urządzenia do uprawiania minigolfa.

„W 11 różnych miejscach miasta zasadzono też około 40 tys. krzewów i drzew ozdobnych, powstały też dwie łąki kwietne, dwie ścieżki i elementy małej architektury – ławeczki, zegar słoneczny, pergole i budki dla ptaków. Program powoli dobiega już końca. Jego ostatnią odsłoną są prace prowadzone na plantach w centrum miasta, gdzie zamontowana zostanie m.in. ławeczka z rzeźbą założyciela międzyrzeckiego muzeum Alfa Kowalskiego oraz kamień z makietą miasta z końca XVIII w.” –

czytamy w komunikacie urzędu miejskiego.
O pomniku Alfa Kowalskiego i polu do minigolfa napiszemy niebawem.

MIĘDZYRZECZ KIEDYŚ I DZIŚ

Wideo

Dodaj ogłoszenie