MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ogłoszono duży przetarg w Lubuskiem. Naprawią 11 kilometrów drogi. Gdzie?

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Jest przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej łączącej Międzyrzecz i Słubice.
Jest przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej łączącej Międzyrzecz i Słubice. Pexels
Droga łącząca Międzyrzecz i Słubice doczeka się gruntownej modernizacji. Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę czterech fragmentów trasy o łącznej długości ponad jedenastu kilometrów. Inwestycja, która przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa w ruchu oraz podniesie komfort podróżowania ma kosztować prawie pięćdziesiąt milionów złotych.

Szukają wykonawcy inwestycji

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze szuka wykonawcy przebudowy drogi wojewódzkiej nr 137, łączącej Międzyrzecz i Słubice. Licząca 100 kilometrów długości trasa przebiega w całości przez obszar województwa lubuskiego. Łączy drogę krajową nr 92 w Trzcielu z drogą krajową nr 29 w Słubicach przez Międzyrzecz, gdzie łączy się z drogą ekspresową S3, oraz Sulęcin i Ośno Lubuskie. Jest to również droga dojazdowa do poligonu w Wędrzynie.

To ważne i potrzebne zadanie

W ostatnich latach na tej trasie zrealizowano szereg inwestycji w zakresie przebudowy i rozbudowy poszczególnych odcinków. Już wkrótce rozpoczną się prace remontowe na kolejnych fragmentach.

Realizacja tej inwestycji usprawni przejazd na odcinku stanowiącym główną oś komunikacyjną pomiędzy Ośnem Lubuskim, Sulęcinem i Międzyrzeczem oraz odcinkiem drogi ekspresowej S3 na węźle w Międzyrzeczu. Przebudowa drogi ma znaczenie dla poprawy warunków ruchu i dalszego rozwoju regionu. Wpłynie na znaczną poprawę bezpieczeństwa oraz podniesie komfort podróżowania - mówi Marcin Ogorzałek p.o. dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Cztery odcinki do remontu

Tym razem przebudowy doczekają się cztery odcinki drogi o łącznej długości ponad jedenastu kilometrów. Zakres prac obejmuje wykonanie robót przygotowawczych, ziemnych i odwodnienia, a także wykonanie podbudowy, nawierzchni, oznakowania dróg i zabudowy urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wykonania elementów ulic. Które fragmenty trasy doczekają się modernizacji?

Odcinek Ośno Lubuskie–Drogomin (pomiędzy 25. a 28. oraz między 28. a 32. kilometrem trasy)

  • Wykonana zostanie przebudowa drogi, istniejących zjazdów i poboczy, poprawa odwodnienia powierzchniowego, budowa i przebudowa rowów przydrożnych oraz przepustów, a także montaż barier ochronnych i przebudowa kolidujących elementów sieci teletechnicznej.

Odcinek Wędrzyn–Trzemeszno Lubuskie (pomiędzy 47. a 50. kilometrem trasy)

  • Wykonana zostanie przebudowa drogi, skrzyżowań, istniejących zjazdów i poboczy, przebudowa i budowa przepustów, przebudowa istniejących i budowa nowych chodników, budowa zatoki autobusowej z peronem, przebudowa poboczy, przebudowa przepustu, montaż barier ochronnych, przebudowa kolidujących elementów sieci teletechnicznej, przebudowa oświetlenia na skrzyżowaniach, budowa elementów kanalizacji deszczowej wraz odprowadzeniem wód i regulacją koryta rzeki Postomia.

Odcinek Trzemeszno Lubuskie–Grochowo (pomiędzy 52. a 53. kilometrem trasy)

  • Wykonana zostanie przebudowa drogi, rozbudowa zjazdów, przebudowa poboczy, poprawa odwodnienia powierzchniowego wraz z przebudową rowów przydrożnych, przebudowa i budowa przepustów, budowa chodnika, montaż barier ochronnych, przebudowa kolidujących elementów sieci teletechnicznej, budowa elementów kanalizacji deszczowej.

Na oferty zainteresowanych firm Zarząd Dróg Wojewódzki czeka do 28 maja. Jednak przebudowa czterech odcinków drogi to jedna z kilku inwestycji planowanych na tej trasie. Zrealizowana zostanie również:

  • budowa chodnika od Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasieńcu do Trzciela
  • budowy drogi dla rowerów oraz sygnalizacji świetlnej w Kunowicach
  • budowa sygnalizacji świetlnej w Międzyrzeczu
  • budowa nowego mostu wraz z dojazdami w Sulęcinie

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piknik motocyklowy w Zduńskiej Woli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ogłoszono duży przetarg w Lubuskiem. Naprawią 11 kilometrów drogi. Gdzie? - Gazeta Lubuska

Wróć na miedzyrzecz.naszemiasto.pl Nasze Miasto