Monitoring w Międzyrzeczu: będzie więcej kamer? Tego chce burmistrz. A Wy?

Tomasz Rusek
Tomasz Rusek
Dziś Międzyrzecza pilnuje ponad 20 kamer. Czy będzie ich więcej?
Dziś Międzyrzecza pilnuje ponad 20 kamer. Czy będzie ich więcej? arch. GL
Udostępnij:
„Zwiększenie liczby kamer monitorujących skwery, parki i ścieżki rekreacyjne” zapowiedział burmistrz Remigiusz Lorenz. Co sądzicie o tym pomyśle? Gdzie powinny być nowe kamery?

Komunikat o rozbudowie monitoringu pojawił się na oficjalnym profilu gminy na Facebooku. Stało się to po tym, jak nieznani sprawcy zniszczyli i okradli dopiero co zmodernizowany skwer (tzw. plany, a dokładnie ich część, na której kiedyś stały betonowe szalety, pisaliśmy o tym TUTAJ).

„Burmistrz zapowiada zwiększenie liczby kamer monitorujących skwery, parki i ścieżki rekreacyjne. Przypomina, że właśnie dzięki nagraniom z kamer wiosną 2018 r. policjanci bez trudu ustalili i zatrzymali dwie kobiety, które zdemolowały rabaty z bratkami na tym samym skwerze, na którym teraz zniszczono hortensje i róże”

- napisano.

Na razie jest 27 kamer

Przypomnijmy: obecnie w Międzyrzeczu zamontowane są 24 kamery miejskiego monitoringu, a trzy kolejne w Bobowicku (w galerii kilka prezentujemy kilka ujęć z monitoringu – po obrazach szybko rozpoznacie, gdzie wiszą urządzenia).

Ile kamer i gdzie może przybyć? Zapytaliśmy o to w urzędzie miejskim, czekamy na odpowiedzi. A Waszym zdaniem gdzie jeszcze powinny być? Wasze propozycje spiszemy i przekażemy ratuszowi.

Te miejsca już wskazywaliście

Kilka miesięcy temu zadaliśmy Wam podobne pytanie. Wtedy Czytelnicy wskazywali, że monitoring powinien obejmować m.in.: teren przy tzw. patelni, koło Białego Mostu, przy łące kolejowej.
Kolejne kamery – Waszym zdaniem – powinny zostać podwieszone nad plantami, oraz nad okolicami ul. Kilińskiego, Dąbrowskiego i Głowackiego. Plus jeszcze w okolicy dworca PKP i PKS i przy Obrze, na bulwarze Jana Pawła II.

Co dodalibyście dziś do tych wskazań?

Więcej o monitoringu napiszemy już wkrótce.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Międzyrzecz pięknieje: już widać nowe alejki

W Międzyrzeczu zamontowane zostały antywandalowe ławki

O KROK OD TRAGEDII

Wideo

Dodaj ogłoszenie