Ręce opadają. Złodzieje w Międzyrzeczu ukradli... dopiero co posadzone rośliny. I to w centrum miasta!

OPRAC.: red.
Tak wygląda skwer po akcji wandali i złodziei
Tak wygląda skwer po akcji wandali i złodziei fot. facebook Gmina Międzyrzecz
Udostępnij:
Dopiero co napisaliśmy, jak pięknie zmieniają się skwery w sercu Międzyrzecza, a już znaleźli się tacy, którzy postanowili to wszystko popsuć. Nieznani sprawcy okradli i zniszczyli upiększane właśnie planty.

O bulwersującej sprawie napisano na gminnym profilu facebookowym. W poście czytamy:

"W piątek jeden ze skwerów w centrum miasta obsadzono roślinami ozdobnymi. Podczas weekendu złodzieje ukradli trzy wieloletnie krzewy hortensji oraz wykopali i porzucili trzy ozdobne róże. Władze proszą mieszkańców o reagowanie na akty wandalizmu i bezzwłoczne informowanie o nich policji.
Ozdobne krzewy posadzono w piątek na skwerze przy głównym skrzyżowaniu. M.in. w miejscu wyburzonego wiosną br. szaletu miejskiego. Niestety, w czasie weekendu część z nich została zniszczona. Złodzieje ukradli trzy krzewy hortensji oraz wykopali trzy róże. Prawdopodobnie też chcieli je ukraść, ale zostali spłoszeni i porzucili je na skwerze.
To kolejny akt wandalizmu i kradzież kwiatów w naszym mieście. Wandale niszczą ławki, tablice informacyjne, znaki drogowe oraz młode drzewka i krzewy.
– Nie możemy bezczynnie przyglądać się temu, jak grupka nieodpowiedzialnych osób niszczy pracę innych. Proszę mieszkańców, aby reagowali na kradzieże i wandalizm. Widząc takie przypadki, powinni niezwłocznie dzwonić na policję – apeluje burmistrz Remigiusz Lorenz.
Burmistrz zapowiada zwiększenie liczby kamer monitorujących skwery, parki i ścieżki rekreacyjne. Przypomina, że właśnie dzięki nagraniom z kamer wiosną 2018 r. policjanci bez trudu ustalili i zatrzymali dwie kobiety, które zdemolowały rabaty z bratkami na tym samym skwerze, na którym teraz zniszczono hortensje i róże"

.

Mamy nadzieję, że złodzieje i wandale zostaną namierzeni i przykładnie ukarani. Nowe inwestycje, remont, modernizacje czy nasadzenia są przecież opłacane z naszej wspólnej, gminnej kasy.

MIĘDZYRZECZ KIEDYŚ I DZIŚ

Wideo

Dodaj ogłoszenie