Miłośnicy królewskiej gry spotkali się przy szachownicach w Rokitnie [ZDJĘCIA]

Piotr Jeske
W szranki stanęło 23 szachistów.
W szranki stanęło 23 szachistów. Dariusz Brożek
Dzięki organizowanym od lat turniejom niewielkie Rokitno jest szachową stolicą gminy Przytoczna. Podczas ostatnich zawodów przy szachownicach zasiadło 23 pasjonatów królewskiej gry z woj. lubuskiego i wielkopolskiego.

Zwycięzcą został pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego Radosław Świderski, który zdobył 8,5 pkt. i wrócił do rodzinnego miasta z pucharem ufundowanym przez wójta Przytocznej Bartłomieja Kucharyka. Drugi był Piotr Nowicki z Zielonej Góry z dorobkiem 7 pkt., natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Grzegorz Byliński z Gorzowa Wielkopolskiego, któremu udało się zdobyć 6,5 pkt.

Najlepszym zawodnikiem z powiatu międzyrzeckiego został pochodzący ze Skwierzyny Adam Rabczewski, który od lat promuje królewską grę i organizuje szachowe turnieje. Tym razem zajął czwarte miejsce z sześcioma punktami na koncie.

Relacja z turnieju szachowego w środę, 28 lutego, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.