Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wilcza Pełnia nad Międzyrzeczem. Ogromny Srebrny Glob, choć nieco za chmurami i tak budził emocje

Dariusz Dutkiewicz
Dariusz Dutkiewicz
Wilcza Pełnia rozpoczęła się o 20.16.
Wilcza Pełnia rozpoczęła się o 20.16. Dariusz Dutkiewicz

Widok był niesamowity. Rozbudzał emocje. U ludzi. Psy jednak, które jak się zdaje, powinny Wilczy księżyc też powitać wyciem, nawet poza rogatkami miasta milczały jak zaklęte. Wtorkowa pełnia Wilczego Księżyca (28 stycznia) była pierwszą w 2021 roku. Podziwiać ją było można od 20-tej, choć punkt kulminacyjny przypadał na 20.16. Skąd nazwa "Wilczy Księżyc"? Otóż pochodzi ona z legend rdzennych Amerykanów. Z początkiem każdego roku, kiedy na indiańskich terenach panowały niskie temperatury, bywało, że tęgie mrozy, wilki podchodziły do ludzkich osad, aby tam poszukiwać pożywienia. Ich wycie było wtedy wyjątkowo dobrze słyszalne i stąd indiańska nazwa Wilcza Pełnia.

https://miedzyrzecz.naszemiasto.pl/wielki-ksiezyc-nad-miedzyrzeczem-az-spac-nie-idzie-pisza/ar/c15-8067837Wielki księżyc nad Międzyrzeczem. "Aż spać nie idzie!" - piszą Czytelnicy

Wilcza Pełnia, więc może powitały ją lubuskie wilki?

No to już wiadomo dlaczego w ten wyjątkowy wieczór w okolicach Międzyrzecza nie było słychać psów. Wszystko przez efekt cieplarniany. Nie ma siarczystych mrozów, nie ma psiego wycia. Może jednak było wilcze. Są jednak tereny na Ziemi Lubuskiej, np. w okolicach Drezdenka czy Pszczewa i wielu innych, na których nie brakuje wilków. Czy tam podczas Wilczej pełni było je słychać?

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzyrzecz.naszemiasto.pl Nasze Miasto