Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieluń: Spotkanie z Barbarą Kosmowską

Daniel Sibiak
Ponad 100 uczniów szkół gimnazjalnych wzięło udział w spotkaniu z pisarką Barbarą Kosmowską, które zorganizowano w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej.

Pisarka szybko nawiązała dobry kontakt z publicznością i odpowiadała nawet na te najbardziej zaskakujące pytania, jak to: Ile dostaje pani za książkę – o co pytał wprost jeden z gimnazjalistów.

Pisarka odpowiedziała, że każda książka zarabia na siebie w inny sposób. Wszystko zależy od tego, z jakim wydawnictwem podpisze się umowę, jak się sprzedaje. Zdradziła jednak, że za jedną ze swoich ostatnich książek otrzymała 25 tys. zł.

Zainteresowanie młodzieży wzbudziła też opowieść pisarki o propozycji, jaką dostała od firmy Endemol, produkującej m.in. Big Brothera. Poproszono ją, aby pisała scenariusze do różnych produkcji tej firmy, oferując niezłe wynagrodzenie i apartament na czas realizacji programów. Odmówiła jednak, bo od luksusowego apartamentu woli domowe zacisze.

Kosmowska debiutowała już jako licealistka. W latach 70 -tych pisała pani na łamach czasopisma „Na przełaj”. W 2000 roku wydała Pani swoją pierwszą powieść „Głodna kotka”. Później rok po roku ukazywały się następne książki jej autorstwa m.in. „Teren prywatny”, „ W górę rzeki”, „Niebieski autobus”.

Przy okazji tak bogatego życiorysu nie sposób nie wspomnieć o prestiżowych nagrodach, które zdobyła. „Teren prywatny” uznano najbardziej kobiecą powieścią. Barbara Kosmowska największą popularność zdobyła dzięki wygranej w konkursie literackim pod nazwą Dziennik polskiej Bridget Jones w 2001 roku. Dziś przyznaje, że z tego powodu została zaszufladkowana na wiele lat. Pisarce udało się jednak pokazać z innej strony, a jej twórczość po raz kolejny dostrzegli krytycy. Jej książka „Pozłacana rybka” została książka 2007 roku.

Barabra Kosmowska jest nie tylko pisarką, ale i autorką słuchowisk. Poza pracą zawodową Barbara Kosmowska znajduje jeszcze czas na bycie radną. Wcześniej pełniła także rolę kuratora społecznego.

– Myślę, że bohaterka spotkania nawiązała bardzo dobrą nić porozumienia z młodzieżą. Dla nas tego typu spotkania to nie tylko prezentacja ciekawych osobistości, ale przede wszystkim promocja czytelnictwa. Po każdym ze spotkaniu zawsze ktoś sięgnie bowiem po książkę – mówi Iwona Podeszwa, dyrektor MIGBP w Wieluniu

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto