Tygodniowy przegląd prasy (Międzyrzecz, 3.10-9.10.2021), poznaj najważniejsze informacje z Międzyrzecza

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Międzyrzecza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Międzyrzecza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Międzyrzecza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.10 a 9.10.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „To dzieje się z twoim organizmem, gdy jesz miód. Kto nie powinien spożywać miodu? [10.10.21 r.]”?

Przegląd tygodnia Międzyrzecz od 3.10 do 9.10.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 To dzieje się z twoim organizmem, gdy jesz miód. Kto nie powinien spożywać miodu? [10.10.21 r.]

Miód jest znanym od pokoleń produktem stosowanym w kuchni i profilaktyce zdrowotnej. Jak się okazuje, miód - mimo swoich dobroczynnych właściwości - nie powinien być stosowany przez niektóre osoby. Zobaczcie, co dzieje sie z ludzkim organizmem, kiedy spożywamy miód, kto nie powinien go jeść i dlaczego.

📢 Bartosz Zmarzlik prywatnie. Wicemistrz świata na żużlu mieszka z narzeczoną i synem w pięknym domu. Rodzina cieszy się ogrodem [zdjęcia]

Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce w tegorocznych indywidualnych mistrzostwach świata na żużlu. Gorzowianin kolejny rok z rzędu stanął na podium - w dwóch poprzednich latach zdobywał złote medale. Najlepszy polski żużlowiec ma 26 lat i na co dzień cieszy się szczęśliwym życiem rodzinnym. Zobacz naszą galerię i poznaj gwiazdę speedwaya!

📢 Był... pół can-can, za to piknik na całego. Tak studenci Uniwersytetu III Wieku w Skwierzynie otwierali rok akademicki

Piknikowo, tak studenci Uniwersytetu III Wieku ze Skwierzyny zainaugurowali swój kolejny rok akademicki. Ależ się działo. Były występy, brawurowy, prawie pół can-can w wykonaniu studentek. A później wspólny poczęstunek. No i teraz kilka miesięcy trzeba będzie poświęcić wspólnym zajęciom. Na szczęście zaliczeń, ani egzaminów nie będzie.
A rozpoczęcie roku obiecujące...

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 3.10-9.10.2021 Międzyrzecz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Międzyrzeczu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 ,,You Can Dance'' w Skwierzynie. Skwierzynianie ćwiczą taniec pod wodzą Zbigniewa ,,Zibi’’ Karbowskiego.

,,Zibi’’ Karbowski to finalista znanego telewizyjnego programu TVN. Później był choreografem i tancerzem w programie ,,Tancerze’’ w TVP2. Dziś jest w Skwierzynie i uczy tańca. Zainteresowanie kolosalne. Zwłaszcza wśród najmłodszych adeptek tanecznej sztuki. Tak było przed południem w sali Szkoły Podstawowej na ul. Batorego. Zresztą sami zobaczcie…

📢 Dzięki elektroenergetykom w Pszczewie powstała przy Środowiskowym Domu Samopomocy siłownia

W Pszczewie powstała siłownia zewnętrzna dla osób z niepełnosprawnościami. Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczewie uzyskał dofinansowanie na ten cel z dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na realizację celu przeznaczono blisko 20 tys. złotych!

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie. To nowe miejsca pracy dla aż 500 osób! Kiedy otwarcie? Zobacz ZDJĘCIA

Budynek hotelu już stoi. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz i wokół budynku. Otwarcie największego hotelu w Polsce zaplanowane jest na 1 czerwca 2022 roku.

📢 Utworzono Miejski Obszar Funkcjonalny. Gminy Świebodzin, Międzyrzecz i Sulęcin podpisały wspólne porozumienie

Utworzono Miejski Obszar Funkcjonalny. 8 października burmistrzowie Świebodzina, Międzyrzecza i Sulęcina podpisali porozumienie. Skorzystają na nim przede wszystkim mieszkańcy gmin.

📢 Pobrali się w 1971 r. Należały się medale za… miłość, wytrwałość, opiekuńczość i wierność. A pół wieku minęło im jak jeden dzień...

23 małżeństwa z gminy Międzyrzecz świętowały Złote Gody. Gratulacje i życzenia złożył jubilatom m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz, który wręczył im także okolicznościowe medale przyznane przez Prezydenta RP.

📢 Międzyrzecz w szoku po pożarze na Piastowskiej! Nie żyje kobieta. Co było przyczyną dramatu?

Przechodzący obok bloku, gdzie doszło do tragedii, międzyrzeczanie z niepokojem patrzą w puste, osmolone okna na pierwszym piętrze. Mieszkała tam para starszych ludzi. Kobietę jeszcze dzień przed tragedią widziano w mieście. Małżeństwo było bardzo lubiane w okolicy. Kiedy w środowy wieczór, domownicy budynku przy ulicy Piastowskiej kładli się spać, nic nie zapowiadało dramatu, który miał się tu wydarzyć za kilka godzin...

📢 Nowy Wiek Emerytalny dla chętnych. Takie mają być zasady emerytur stażowych [10.10.21 r.]

Kancelaria Prezydenta RP informuje, że projekt emerytur stażowych na pewno powstanie. Według najnowszych informacji, uzgodnione zostały już warunki przejścia na emeryturę stażową. Sprawdź, jakie będą zasady.

📢 Najmodniejsze kolory włosów na JESIEŃ 2021. Odcienie rudości, blondy i kawowe brązy - INSPIRACJE [8.10.21]

Sprawdziliśmy najmodniejsze trendy w koloryzacji włosów na jesień 2021. W tym sezonie królować będą brązy, szampański i platynowy blond, odcienie rudości i pasemka. Zainspiruj się! Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTEREST i wybierz kolor włosów idealny dla Ciebie. Kliknij w galerię i zobacz zdjęcia. Posługuj się myszką, klawiszami strzałek na klawiaturze lub gestami.

📢 Zmiana warty w międzyrzeckiej spółce mieszkaniowej. Na emeryturę odszedł znany w mieście i regionie Adam Koziński

Nowym prezesem Międzyrzeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego został Krystian Grabowski. Podczas ostatniego posiedzenia rady nadzorczej spółki burmistrz Remigiusz Lorenz złożył mu gratulacje oraz podziękował jego poprzednikowi Adamowi Kozińskiemu.

📢 Finalista ,,You Can Dance’’ poprowadzi warsztaty taneczne w Skwierzynie

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę ( 9 października) w Sali Szkoły Podstawowej na ul. Batorego. Warsztaty poprowadzi nie kto inny jak Zbigniew ,,Zibi’’ Karbowski. To finalista programu ,,You Can Dance’’ w TVN, ale i tancerz oraz choreograf programu ,,Tancerze’’ w TVP2.

  • W związku z dużym zainteresowaniem w bezpłatnych warsztatach tanecznych ze Zbigniewem „ZIBI” Karbowskim informujemy, że zostały jeszcze miejsca w grupach wiekowych 4 - 9 lat (godz. 11:00) oraz dla osób powyżej 19 lat (godz. 18:15 - 20:15) – informuje Manuela Mamys - Zespół Taneczny New Dance Family.

📢 Tak wyglądałyby cuda świata, gdyby przetrwały do dziś. Legendarne budowle jak żywe. Zobacz słynne skarby ludzkości

Są takie budowle, o których ujrzeniu możemy tylko pomarzyć. Wiemy, że swojego czasu były to najsłynniejsze obiekty na kuli ziemskiej, niekiedy uznawane za prawdziwe cuda świata. O ich wielkości świadczyć może fakt, że przetrwały aż do dziś - w legendach i przekazach pisemnych. Choć nigdy nie dowiemy się, jak wyglądały w rzeczywistości, z pomocą przychodzi artysta wizualny, Evgeny Kazantsev, który stworzył niezwykłe wizualizacje. Zobacz w galerii Kolosa z Rodos, Ogrody Babilońskie czy Wieżę Babel w wydaniu współczesnym.

📢 Tragedia w Międzyrzeczu. W pożarze zginęła kobieta. Troje mieszkańców w szpitalu. Pożaru nie przeżył też pies [NOWE FAKTY]

Pożar wybuchł dziś (7 października) w nocy w mieszkaniu na pierwszym piętrze bloku na ul. Piastowskiej. W lokalu znajdowały się dwie osoby. – Mężczyźnie udało się z mieszkania wydostać, natomiast 68-letniej kobiecie nie – mówi mł. brygadier Jerzy Ratkiewicz, dowódca JRG w Międzyrzeczu.

📢 Tragiczny pożar w Międzyrzeczu. Jedna osoba nie żyje. Jedna w szpitalu.

Pożar wybuchł w nocy na pierwszym piętrze czterokondygnacyjnego bloku na ul. Piastowskiej. – Zostaliśmy dość późno o nim poinformowani, a dokładnie zgłoszenie otrzymaliśmy o 1.45 – mówi dowódca JRG Międzyrzecz Jerzy Ratkiewicz. – Pożar na pewno wybuchł dużo wcześniej.

📢 MIĘDZYRZECZ. Magistrat planuje wybudować tu urząd miasta i muzeum. Na razie stary PGR na Winnicy dogorywa. Dookoła morze ruin...

Nikt z przejeżdżających przez Winnicę w Międzyrzeczu nawet nie przypuszcza, co kryje się za bramą wjazdową do dawnego PGR-u. Wjechaliśmy tam, i przeżyliśmy szok. Ruiny, ruiny, a wśród nich mieszka kilka rodzin. Choć niektórzy mieszkania w tym miejscu nie wytrzymali…

📢 Międzyrzecz. Kolejna kraksa na ul. Zachodniej. To w godzinach szczytu jedna z niebezpieczniejszych arterii w mieście

Do zdarzenia doszło dziś (6 października) po godzinie 15-tej. – Kierujący mercedesem skręcając w ulicę Mickiewicza nie udzielił pierwszeństwa przejazdu bmw i doszło do zderzenia – mówi rzecznik prasowy międzyrzeckiej policji Mateusz Maksimczyk. - Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

📢 W niedzielę wierni z całej diecezji przybyli do Rokitna

W sobotę, 2 października do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie przybyli licznie pielgrzymi z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, aby uczcić Patronkę.

📢 Międzyrzecz: policjant uratował mężczyznę, który ześliznął się z górskiego szlaku. Mogło dojść do tragedii!

Starszy sierżant Jakub Pendrak - dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu bez zastanowienia ruszył na pomoc mężczyźnie, który zsunął się ze szlaku na Śnieżkę w stronę urwiska. Policjant był na urlopie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie