Tygodniowy przegląd prasy (Międzyrzecz, 10.10-16.10.2021), poznaj najważniejsze informacje z Międzyrzecza

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Międzyrzecza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Międzyrzecza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Międzyrzecza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 10.10 a 16.10.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pogrzeb tragicznie zmarłego Piotrusia z Gorzowa. W ostatniej drodze towarzyszyły mu setki mieszkańców”?

Przegląd tygodnia Międzyrzecz od 10.10 do 16.10.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pogrzeb tragicznie zmarłego Piotrusia z Gorzowa. W ostatniej drodze towarzyszyły mu setki mieszkańców

W sobotę 16 października w Gorzowie odbył się pogrzeb czteroletniego Piotrusia, który zginął przy przejściu dla pieszych na ul. 30 Stycznia. Na ceremonię pogrzebową przyszło kilkaset osób!

📢 Lubuskie: najlepsi ginekolodzy w regionie. Tych lekarzy polecają pacjentki. Ich pracę, wiedzę i zaangażowanie oceniają na pięć gwiazdek

Najlepszy ginekolog w Lubuskiem. Kto nim jest? Do jakiego lekarza ginekologa warto umówić się na wizytę, by mieć zapewnioną należytą opiekę?

Stworzyliśmy ranking ginekologów w województwie lubuskim na podstawie opinii pacjentek na portalu www.znanylekarz.pl. Pod uwagę braliśmy tylko tych medyków, którzy otrzymali pięć gwiazdek na pięć możliwych, a na ich profilach pojawiło się więcej niż pięć opinii (niektórzy lekarze mają tych opinii nie dziesiątki, ale... setki!).

W tym zestawieniu znajdziecie lekarzy ginekologów z całego województwa. Pod każdym ze zdjęć znajdziecie informację, w jakiej placówce przyjmuje dany specjalista.

Sprawdź, kogo polecają Lubuszanki!
Kliknij zdjęcie i poznaj najlepszych fachowców w Lubuskiem. Ważne! Kolejność prezentacji specjalistów jest przypadkowa, a zdjęcia są fotografiami symbolicznymi.

📢 Jezioro Głębokie: po sezonie kąpielisko wygląda fatalnie. Oto zdjęcia z popularnej plaży

Latem kąpielisko nad Jeziorem Głębokim jest oblegane przez turystów. Dzięki temu, że jest tłok, wszystkie mankamenty plaży są mniej widoczne. Ale gdy ludzie już znikną, nie da się już ukryć, że plaża wygląda coraz gorzej.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 10.10-16.10.2021 Międzyrzecz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Międzyrzeczu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ten grzyb zamienia mrówki w zombie! Można go spotkać w lasach. Rozwija się w ciele ofiary, a po jej śmierci wyrasta m.in. z ich głów

Możecie jeszcze nie wiedzieć, ale istnieje grzyb, który zamienia mrówki w "zombie". Brzmi przerażająco? Jak się okazało, ten tajemniczy okaz można znaleźć w polskich lasach! Obrasta on ciało ofiary, a później przejmuje nad nią kontrolę.

📢 Tak wygląda w Jeruzalu, czyli serialowych Wilkowyjach - zdjęcia. To tutaj kręcono serial Ranczo

Jest tak, jak w serialu "Ranczo". Autobus z Warszawy objeżdża niewielki rynek w centrum wsi. Obok jest przystanek i sklep w barwach unijnych. A na ławeczce klienci z Mamrotami. Tak wygląda w Jeruzalu, czyli serialowych Wilkowyjach. Zresztą zobaczcie sami!

📢 Dziś Dzień Nauczyciela! Pamiętacie, jakie pseudonimy nadawaliście swoim belfrom?

Pamiętacie ,,Babę'' ,,Golonę'' ,,Faziego''? Z okazji Dnia Nauczyciela proponujemy, abyście przypomnieli sobie pseudonimy, jakie nadawaliście swoim belfrom. Ja przez dziesięć lat miałem ksywę ,,Dudek''. Na pewno pamiętacie innych belfrów. Niektórzy niestety odeszli...

📢 Nie trzeba być Japończykiem. Sumo w Kaławie! Nie uwierzycie, ale to zawodnicy i zawodniczki najwyższej klasy

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Korona Kaława zajęli kilka czołowych lokat podczas rozegranych ostatnio w Kwidzynie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Sumo strefy A.

📢 Zmiany w zasiłkach od 2022 roku. Spóźnione składki nie będą już przeszkodą w uzyskaniu zasiłku chorobowego

Spóźniłeś się z opłaceniem składek? Od nowego roku to nie będzie już przeszkoda w uzyskaniu zasiłku chorobowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmian w zasiłkach od stycznia będzie więcej. Dotyczą m.in. wysokości świadczeń i okresu ich pobierania.

📢 Wiemy, czym w polskich piłkarzy rzucali albańscy kibice. "Mogło być mniej przyjemnie"

Po golu Karola Świderskiego mecz Polski z Albanią w Tiranie został przerwany. Wszystko przez kibiców gospodarzy, którzy rzucali w cieszących się Biało-Czerwonych czym popadnie. Reporter TVP Sport pokazał, co wylądowało na murawie!

📢 Te urządzenia pobierają najwięcej prądu w domu. Odłącz te urządzenia, gdy z nich nie korzystasz!

Jak się okazuje w ciągu roku niektóre urządzenia zużywają więcej prądu gdy działają w trybie czuwania niż we właściwym trybie pracy. Są urządzenia, których wyłączenia nie wchodzi w grę, ale jest ich niewiele. Możemy tu mówić przede wszystkim o lodówce, ale czy potrzebna jest nam podłączona do prądu pralka, zmywarka czy telewizor gdy z nich nie korzystamy? Sprawdźcie, które urządzenia lepiej wyłączyć z prądu, aby sporo zaoszczędzić.

📢 Ratuje życie topielcom, kotom. Uwielbia taniec. Oto posterunkowa ze Skwierzyny

Ostatnia interwencja posterunkowej Sandry Rybki przykuł uwagę ogólnopolskich mediów. Uratowała kotka i go przygarnęła. Ale wcześniej ratowała topielców w Pszczewie. I nie tylko. Na co dzień układa życie zwaśnionych rodzin w Skwierzynie. A po pracy uwielbia tańczyć!

📢 Ratuje życie topielcom, kotom. Uwielbia taniec. Policjantka, modelka, tancerka. Oto Sandra - posterunkowa ze Skwierzyny

Ostatni wyczyn posterunkowej Sandry Rybki przykuł uwagę ogólnopolskich mediów. Uratowała kotka. I go przygarnęła. Ale wcześniej ratowała topielców w Pszczewie. I nie tylko. Na co dzień układa życie zwaśnionych rodzin w Skwierzynie. A po pracy uwielbia taniec!

📢 A może by tak zostać następcą Halskiego z Przytocznej?! Policja w Międzyrzeczu poszukuje stróżów prawa

Policjant z Przytocznej obezwładnił i zatrzymał pięciu zbirów, którzy rabowali akurat sklep w centrum wsi. Pisaliśmy o tym szeroko. Ale to było ćwierć wieku temu. A że w telewizji hitem akurat był film o komisarzu Halskim z Markiem Kondratem w roli głównej, sierżanta sztabowego Lecha Krupę okrzyknięto Halskim z Przytocznej. Ty też możesz zostać takim lokalnym bohaterem! Zobacz jak.

📢 Kilka dni kociaczek cierpiał uwięziony w metalowej konstrukcji. Czekał na pomoc pięknej policjantki?! Ale cwaniak…

Międzyrzeccy policjanci - posterunkowy Sandra Rybka oraz sierżant Krzysztof Wieromiej pełniący służbę adaptacyjną w Gorzowie Wielkopolskim wzięli udział w nietypowej interwencji. Pracownicy jednego ze sklepów spożywczych zgłosili, że przed wejściem pod elementami stalowymi słychać głośne i niepokojące miauczenie kota. I to od kilku dni!

📢 W międzyrzeckich sklepach zaczyna brakować…zapałek! Dlaczego?

Przed II wojną światową, Polacy z oszczędności dzielili zapałkę na czworo. Po wojnie, ze względu na jakość, zapalała się co czwarta. Jednak nie tak duże zużycie jest powodem zapałczanego kryzysu. Faktem jest, że w wielu sklepach w Międzyrzeczu pudełka zapałek ze świecą szukać.

📢 Zagraniczne wakacje Polaków 2021. Te kraje były najpopularniejsze w tym roku

W tym roku zagraniczne wakacje cieszyły się dużym powodzeniem. Ponad ¾ turystów wybrało hotele 5- i 4-gwiazdkowe. Najwyraźniej chcieli powetować sobie miesiące lockdownu.

📢 Cynową rocznicę swej działalności obchodzi międzyrzeckie Studio Tańca Gold. Dziesięć lat minęło jak jeden dzień...

Grupa tancerzy jest związana z Międzyrzeckim Ośrodkiem Kultury. Prowadzi studio Wioletta Robak-Gabarkiewicz pedagog, tancerka, kwalifikowana instruktorka tańca współczesnego, instruktorka tańca klasycznego i jazzowego, wieloletnia instruktorka i choreografka zespołów tanecznych w Polsce; dodatkowo sędzia oraz trener Polskiego Związku Tańca Freestyle. A co dziewczęta prowadzone przez Panią Wiolettę potrafią najlepiej oddają zdjęcia. Zobaczcie sami.

📢 Przed nami zimny tydzień z deszczem, śniegiem i przymrozkami. Ocieplenie przyjdzie dopiero w weekend? Co mówi prognoza pogody IMGW?

Pogoda w najbliższym czasie pokaże nam, że zima zbliża się wielkimi krokami. Choć zimowe akcenty pojawią się głównie w górach - bo tam popada śnieg, to w przeważającej części kraju będziemy odczuwać chłód, przymrozki. Kierowcy muszą przypomnieć sobie o mało przyjemnym obowiązku skrobania szyb. Kiedy przyjdzie ocieplenie? Wiele wskazuje na to, że trzeba będzie poczekać do weekendu. Sprawdź, co mówi prognoza pogody IMGW na 11-17.2021 r.

📢 Policja wciąż szuka sprawcy tragicznego wypadku w Gorzowie. Mieszkańcy od rana przynoszą znicze

Wciąż trwają poszukiwania sprawcy wczorajszego wypadku w centrum Gorzowa. W wyniku potrącenia zginęło 4-letnie dziecko. W akcję zaangażowani są policjanci z całego lubuskiego garnizonu.

📢 Tu kiedyś uczyły się "dobre żony" i leczono dzieci. Teraz w budynku w Janowicach Wielkich działa szpital rehabilitacyjny

W imponującym budynku w Janowicach Wielkich obecnie mieści się Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny. Olbrzymi obiekt powstała w latach 1928- 1931. Pierwotnie było to sanatorium dla dzieci oraz "Szkoła żon", gdzie młode dziewczyny przyswajały wiedzę i umiejętności do prac związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. To miejsce robi wrażenie, a z tarasów rozpościera się piękna panorama Rudaw Janowickich, Karkonoszy i Gór Izerskich.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie