Takiej inwestycji chcielibyśmy w Międzyrzeczu! Pracę znajdzie tu prawie 2,5 tys. ludzi!

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Artur Matyszczyk
Artur Matyszczyk
Budowa idzie mocnym tempem. Nic dziwnego - finał prac przewidziano już na wakacje 2021 r.
Budowa idzie mocnym tempem. Nic dziwnego - finał prac przewidziano już na wakacje 2021 r.
Udostępnij:
20 minut jazdy autem od Międzyrzecza trwa budowa obiektu magazynowo - logistycznego. Roboty skończą się w wakacje 2021 roku. Pracę znajdzie tu prawie 2,5 tys. ludzi.

Mimo pandemii roboty idą zgodnie z planem. Harmonogram zakłada błyskawiczne tempo. Ogromny obiekt z każdym tygodniem rośnie jak na drożdżach. Co powstaje w Świebodzinie? To obiekt logistyczno-magazynowy, w którym docelowo pracę może znaleźć aż 2400 osób. Jeden z największych w Polsce, o podstawie ponad 50 tys. mkw!

Prace w Świebodzinie znajdzie 2400 osób

Buduje go firma Panattoni Europe. Dla kogo? To oficjalnie wciąż pozostaje tajemnicą.

- Do końca budowy nie będziemy informować o tym, kto zostanie dzierżawcą obiektu. Budujemy go dla klienta, który sobie tego nie życzy. Mogę zdradzić, że budowa idzie zgodnie z planem, mimo niesprzyjających okoliczności pandemii - mówi Anita Pietrykowska.

Zakończenie budowy zaplanowano na wakacje 2021. Trwająca inwestycja cieszy burmistrza Świebodzina, Tomasza Sielickiego. - Z szacunkowych wyliczeń wynika, że pracę może tam znaleźć 2400 osób, zaś wpływy z podatków, biorąc pod uwagę powierzchnię, mogą wynieść nawet 5 milionów złotych - wylicza Sielicki.

Wpływ z podatku - aż 5 mln zł

Dla porównania dodajmy, że na 2021 rok wpływy z podatków od nieruchomości od osób prawnych szacowane są na 14 mln. A zatem działalność tego gigantycznego obiektu wygeneruje jedną trzecią tej kwoty.

Wspomniana inwestycja nie jest pierwszą, którą Panattoni Europe realizuje w Świebodzinie. Firma jest liderem rynku powierzchni magazynowej i przemysłowej w Polsce. W ciągu zaledwie ośmiu miesięcy postawiła nowoczesny obiekt produkcyjny o powierzchni blisko 11 tys. mkw. dla spółki RECARO Aircraft Skating Polska.

ZOBACZ WIDEO: Świebodzin 100 lat temu - filmowa rekonstrukcja

Wideo

Dodaj ogłoszenie