Skąd są najlepsi wojskowi strzelcy? Z międzyrzeckiej brygady! [ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Podczas zawodów wiele czołowych lokat zajęli żołnierze z międzyrzeckiej brygady. Dariusz Brożek
Żołnierze 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej zajęli wiele czołowych lokat podczas największych w Europie zawodów strzeleckich Longshot 2017. I to w dodatku w najtrudniejszej kategorii.

O zawodach Longshot informowaliśmy już w sobotę na portalu miedzyrzecz.naszemiasto.pl. Przypominamy, że Longshot to nieformalne mistrzostwa Europy w sterzelaniu na długich dystansach. Znamy już ich wyniki. W kategorii military (wojsko) zabłysnęli strzelcy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy zdeklasowali żołnierzy innych jednostek. M.in. Elitarnej formacji AGAT.

W kategorii Military Tactical Standard – strzelanie na odległość od 300 do 800 m. – drużynowo wygrali Krzysztof Wójcik i Paweł Silewicz z 17. WBZ, a ich koledzy z „siedemnastej” Daniel Dąbrowski i Paweł Myćka zajęli trzecie miejsce.

Na dystansach od 1.000 do 1.500 m. rozegrana została kategoria Military Tactical Super Magnum. Nasi żołnierze strzelali w niej z karabinów polskiej produkcji Tor o potężnym kalibrze 12,7 mm. Mogą z nich strzelać nawet na dwa kilometry i niszczyć lekko opancerzone pojazdy. Pokazali mistrzowską klasę. Indywidualnie wygrał Marcin Neckar z 17.WBZ, a drugi był jego kolega z jednostki Piotr Antoszek.

W kategorii Military Tactical Super Magnum drużynowo wygrali Piotr Antoszek i Kamil Walkowiak z „siedemnastej”, a trzecie miejsce zajęli Grzegorz Wydrych i Mateusz Godziemski.