Siatkarze z Międzyrzecza ulegli gościom z Gdańska [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Pierwszego seta międzyrzeczanie wygrywali już 24:21, ale – niestety – stracili trzy piłki setowe i ostatecznie przegrali 25:27. W drugim ulegli rywalom 24:26. Dariusz Brożek
Zawodnicy z Gdańska sprawili przykrą niespodziankę siatkarzom z Międzyrzecza i ich kibicom. W sobotę Orzeł przegrał we własnej hali ze Stoczniowcem 2:3.

Sobotni mecz kolejny raz udowodnił, że wynik spotkań Orła i Stoczniowca to ruletka. Są tak nieprzewidywalne, jak trafienie „szóstki” w totolotka. Międzyrzeczanie mieli za sobą atut własnej hali i doping kibiców, ale musieli uznać wyższość gości, których dwa miesiące wcześniej pokonali w Gdańsku.

Pierwszą odsłoną meczy była prezentacja Siatkarskiej Akademii Orła, w której trenuje 70 dziewczynek i chłopców. To wspólny projekt klubu siatkarskiego i Szkoły Podstawowej nr 6. Młodych adeptów siatkówki przywitali przewodnicząca rady miejskiej Katarzyna Budych, prezes klubu Waldemar Czyż, sekretarz urzędu gminy Anna Sawka i dyrektor „szóstki” Krzysztof Marzec.

Zobacz relację z rozpoczęcia Międzyrzeckiej Ligi Halowej

Trzeci set należał do podopiecznych Marcina Karbowiaka. Wygrali 25:23 po ataku Bartosza Jastrowicza. W czwartym mieli wyraźną przewagę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła; zagrywce, przyjęciu, bloku i ataku, co przełożyło się na wynik 25:14 dla Orła. Niestety, w piątym musieli uznać wyższość gości i przegrali 13:15.

Pszczew opłakuje 41-letnią Anitę. Tragiczny wypadek autokaru

Do zespołu wrócił po ponad trzyletniej przerwie Dominik Sroga. – Z każdym dniem gra mi się coraz lepiej – zapewniał.

W sobotę siatkarze z Międzyrzecza pojadą na mecz do Lębork, natomiast w następny wtorek, 18 grudnia, zmierzą się we własnej hali z akademikami z Zielonej Góry.

Więcej informacji z powiatu międzyrzeckiego w „Gazecie Lubuskiej”.