Siatkarze Orła przegrali z Gwardią Wrocław 2:3 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dariusz Brożek
Kibice z Międzyrzecza spodziewali się szybkiego i gładkiego zwycięstwa gospodarzy. Przemawiał za tym ich lepszy dorobek punktowy i dotychczasowa seria dziewięciu zwycięstw za trzy punkty. Podopieczni Marcina Karbowiaka wykorzystali te atuty w pierwszej odsłonie sportowego wydarzenia. Wygrali 25:17. Niestety, w drugim secie opadli z sił. Po wyrównanym początku ich rywale wyszli na prowadzenie i zdołali je utrzymać do samego końca. Prowadzili już 23:19 kiedy w gospodarzach obudził się duch walki. Dariusz Brożek
Po błyskotliwej serii dziewięciu zwycięstw zawodnicy z Międzyrzecza ulegli we własnej hali znakomicie grającym ostatnio Gwardzistom z Wrocławia. Na osłodę porażki został im jeden punkt i pozycja lidera. Oraz gromkie „Orzeł dziękujemy” w wykonaniu kibiców po przegranym meczu.

Kibice z Międzyrzecza spodziewali się szybkiego i gładkiego zwycięstwa gospodarzy. Przemawiał za tym ich lepszy dorobek punktowy i dotychczasowa seria dziewięciu zwycięstw za trzy punkty. Podopieczni Marcina Karbowiaka wykorzystali te atuty w pierwszej odsłonie sportowego wydarzenia. Wygrali 25:17. Niestety, w drugim secie opadli z sił. Po wyrównanym początku ich rywale wyszli na prowadzenie i zdołali je utrzymać do samego końca. Prowadzili już 23:19 kiedy w gospodarzach obudził się duch walki. Nasi siatkarze zdołali ugrać jeszcze cztery punkty, ale ostatecznie przegrali 23:25 po zagrywce zepsutej przez Alana Szarlettę.

Trzeci set był powtórką drugiego. Z tą różnicą, że przewaga gości była znacznie większa. Międzyrzeczanie pogubili się w zagrywce, przyjęciu, obronie i ataku, co znakomicie wykorzystali zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska. Międzyrzeczanie musieli uznać ich wyższość i przegrali 17:25.

Relacja i zdjęcia z meczu w środę, 13 grudnia, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.