Siatkarze Orła pokonali akademików z Zielonej Góry [ZDJĘCIA]

Dariusz BrożekZaktualizowano
Po meczu z KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego siatkarze z Międzyrzecza dopisali trzy punkty do swojego konta., Dariusz Brożek
Podczas derbowego meczu w Międzyrzeczu zawodnicy miejscowego Orła wygrali wczoraj, 17 stycznia, za trzy punkty z siatkarzami KU ASZ Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Pierwsze dwie odsłony spotkania były dość wyrównane i mało widowiskowe. Miejscowi grali, jakby dopiero obudzili się po sylwestrowych zabawach. W drużynie Orła szwankował zwłaszcza blok i atak, a przyjezdni mieli wyraźne problemy z zagrywką. Pierwszego seta wygrali międzyrzeczanie 25:23, a drugiego goście z Zielonej Góry – też 25:23.

W trzeciej odsłonie w podopiecznych Marcina Karbowiaka obudził się duch walki. Po pojawieniu się na parkiecie Tomasza Chwirota szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i stopniowo zwiększali przewagę nad rywalami. Wynik 25:16 dla gospodarzy ustalił Bartosz Kowalczyk. Czwarty set był powtórką trzeciego. Orzeł górował nad przyjezdnymi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrał 25:18.

Relacja z meczu w środę, 24 stycznia, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.