Sensacyjny awans FCK Tobago do finału rozgrywek halówki w Międzyrzeczu [ZDJĘCIA]

Adam Janaszek
Niedzielne mecze wyłoniły finalistów.
Niedzielne mecze wyłoniły finalistów. Artur Anuszewski
Ostatnia kolejka Międzyrzeckiej Ligi Halowej wyłoniła finalistów rozgrywek. Zwycięzców poznamy w najbliższą sobotę.

Dla czterech drużyn była to ostatnia kolejka MLH. W pierwszym meczu o 11. miejsce walczyły ekipy Asów Zdrowie i Obrawalde. Zawodnicy z Obrzyc stanęli na wysokości zadania i rozprawili się z przeciwnikiem wygrywając 10:2. Na listę strzelców wpisywali się Kamil Zbruk 4, Michał Szlachtycz 2, Jacek Kosicki, Tomasz Stachowiak, Marek Dziębowski i Emil Płotczyk w zespole z Obrzyc, zaś dwa trafiania dla Asów odnotował Paweł Twardowski.

W meczu o 9. miejsce również spotkały się zespoły, które rywalizowały w fazie grupowej. Na inaugurację rozgrywek lepsi okazali się FCalenienaj-gorsi, jednak w rewanżu to Eko-Max po bramkach Marka Klimaszewskiego, Tomasza Rejby, Marcina Morawskiego, Dariusza Marczaka i Andrzeja Orłowskiego, zwyciężył 5:0.

W kolejnych dwóch spotkaniach grały drużyny, którym nie udało się wygrać meczów ćwierćfinałowych. Rosomak wygrał z AnnSportem 4:3, zaś Praefa po dogrywce okazała się lepsza od GB Automotive Popowo zwyciężając 4:3. Następnie na parkiecie pojawiły się ekipy walczące o wejście do finału. W pierwszym starciu niepokonani do tej pory KS Czarni zmierzyli się z rewelacją obecnych rozgrywek, czyli FCK Tobago. Mecz idealnie rozpoczął się dla tych drugich, którzy w 42 sekundzie za sprawą Kacpra Kozdrowskiego wyszli na prowadzenie. Czarni mimo wielu kłopotów z przejściem defensywy FCK doprowadzili do wyrównania w 12 minucie a na listę strzelców wpisał się Rafał Timoszyk.

Po zmianie stron mecz nadal był bardzo zacięty. W 25 minucie po dograniu z autu najprzytomniej pod bramką Czarnych zachował się Arkadiusz Kozdrowski i z najbliższej odległości zdobył drugą bramkę dla FCK Tobago. Rywale wycofali bramkarza i za wszelką cenę szukali wyrównania. Dobrze dysponowana obrona „Kogutów” nie pozwoliła na to, natomiast na minutę przed końcem po klasycznym kontrataku Patryk Gerwatowski ustalił wynik spotkania na 3:1.

Relacja z rozgrywek w środę, 14 lutego, w tygodniku "Głos Międzyrzecza i Skwierzyny".