Ścięcia pod siatką. Wojskowi ulegli liderom [ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Wojskowi ulegli liderom z Drezdenka 2:3.
Wojskowi ulegli liderom z Drezdenka 2:3. Dariusz Brożek
Rozgrywki Skwierzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej przekroczyły półmetek. Czwartkowy mecz między zawodnikami z Drezdenka i żołnierzami z Międzyrzecza był prawdziwą ucztą dla kibiców. Po zaciętym, pięciosetowym pojedynku wygrali liderzy.

Siatkarze-amatorzy z jednostki wojskowej w Międzyrzeczu odnotowali w tym tygodniu dwie porażki i jedno zwycięstwo. We wtorek przegrali z zawodnikami wyżej notowanego w tabeli zespołu Etinamus Pieski 1:3 (20:25, 20:25, 25:23, 13:25), po czym pokonali AE Group Strzelce Krajeńskie 3:1 (27:25, 23:25, 25:21, 28:26).

W czwartek ulegli liderom rozgrywek UM Drezdenko 2:3, choć pierwsza część spotkania zwiastowała ich łatwe zwycięstwo. W pierwszym secie szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i utrzymali je do ostatniego gwizdka sędziego Zenona Ochwata. Wynik 25:18 ustalił znakomicie grający w tym dniu Michał Dzięgielewski, który jest jednym z filarów zespołu wojskowych.

Druga odsłona była powtórką pierwszej. Międzyrzeczanie górowali nad rywalami we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i wygrali 25:15. W ich ekipie oprócz M. Dzięgielewskiego wyróżniał się także Krystian Szczypiórkowski, który bez trudu przełamywał bloki rywali atakami z lewej ręki.

Na początku trzeciego seta kibice byli przekonani o zwycięstwie wojskowych. Nic z tego! Sprawdziło się powiedzenie, o miłych złego początkach. W zawodnikach z Drezdenkach obudził się duch walki i po wyrównanej wymianie siatkarskich ciosów ograli wojskowych 27:25.

Relacja i zdjęcia z meczu w środę, 28 lutego, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.