Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przemyt w Areszcie Śledczym w Międzyrzeczu! Do kogo miała trafić ta paczka?

Dariusz Dutkiewicz
Dariusz Dutkiewicz
W Międzyrzeczu odbywają karę nawet najgroźniejsi przestępcy.
W Międzyrzeczu odbywają karę nawet najgroźniejsi przestępcy. Dariusz Dutkiewicz
Podczas kontroli przesyłki skierowanej do jednego z osadzonych międzyrzeccy strażnicy znaleźli kartę SIM do telefonu komórkowego. Sprytnie ukryto ją w etykiecie odzieży dostarczonej w paczce z odzieżą. Czemu i komu miała służyć?

W międzyrzeckim Zakładzie Karnym przebywają nie tylko skazani za drobne przestępstwa, czasami odsiadują bardzo wysokie wyroki, również za zabójstwa, ale także groźni przestępcy przeciwko którym nadal toczą się śledztwa. Ci drudzy są żywotnie zainteresowani kontaktem z szerokim światem. Dałoby im to możliwość wpływania na sprawę np. wywierania nacisku na świadków czy ustalania zeznań. Do tego wystarczy telefon komórkowy. A ten jest dla niech niedostępny.

Przemyt ujawniono dzięki specjalnemu rentgenowi

Obejść te przepisy postanowił nadawca paczki odzieżowej, której odbiorcą miał być jeden z osadzonych w Międzyrzeczu. Kartę SIM ukryto w elemencie odzieży umieszczonej w paczce. Osaczony miał pecha, bowiem podczas kontroli funkcjonariusze służby więziennej niedozwoloną przesyłkę odkryli. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przemyt udało się ujawnić dzięki wykorzystaniu systemu określanego mianem rapis. To takie urządzenie przypominające rentgen. Funkcjonariusze, ale i sprzęt nie dali się oszukać i kartę wykryli.

Najczęściej przemycają telefony i prochy

Okazuje się, że takie próby w więzieniach czy aresztach śledczych to nic nowego. W tym samym czasie, kiedy wykryto próbę przemytu do międzyrzeckiego aresztu, funkcjonariusze Służby Więziennej ze Szczecina odkryli także nielegalną przesyłkę. Tym razem nadawca poszedł naprawdę na całość. W obudowie radioodbiornika adresowanego do jednego z osadzonych ukryto dwa telefony komórkowe!
Jak informuje rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie mjr Sebastian Matuszczak, do transferu przedmiotów niedozwolonych do jednostek penitencjarnych należą środki łączności oraz środki odurzające. - Wcześniejszej udaremnione próby zostały ujawnione między innymi w paczkach przesyłanych do skazanych z zewnątrz oraz u osób ubiegających się o widzenia z osadzonymi – twierdzi mjr Matuszczak.

Zatrzymanie funkcjonariusza Służby Więziennej z Międzyrzecza. Zarzuty poważne!

Pomoc czworonożnych funkcjonariuszy nieoceniona
Doceniając pracę funkcjonariuszy, trzeba dodać, że nawet najlepszy musi być wspierany przez specjalistyczny sprzęt służący do prześwietlania przesyłek i bagażów, a także wykrywania sygnału emitowanego przez telefony komórkowe oraz pomoc czworonożnych funkcjonariuszy czyli psów wyszkolonych do tropienia środków odurzających.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzyrzecz.naszemiasto.pl Nasze Miasto