Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Międzyrzecza wybili szybę w nagrzanym aucie. Ratowali małe dziecko

(b)
W czasie upałów temperatura w samochodzie w ciągu kilkunastu minut może wzrosnąć do kilkudziesięciu stopni Celsjusza
W czasie upałów temperatura w samochodzie w ciągu kilkunastu minut może wzrosnąć do kilkudziesięciu stopni Celsjusza Lubuska Policja
Policjanci z Międzyrzecza błyskawiczni zareagowali na prośbę matki o pomoc. Kobieta zostawiła w nagrzanym samochodzie kluczyki, gdy zapinała dziecko w foteliku, a auto zamknęło samoczynnie. Dziecku groziło niebezpieczeństwo.

Dziecko znalazło się w śmiertelnej pułapce przez roztargnienie matki, która zostawiła kluczyki w samochodzie. Kobieta nie mogąc dostać się do auta, zachowała zimną krew i zadzwoniła pod numer alarmowy.

Zdaezenie miało miejsce w piątkowe popołudnie, 15 lipca.

W ruch poszła policyjna pałka

- Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Wykorzystując pałkę służbową, wybili boczną szybę pojazdu, otworzyli auto i uwolnili dziecko – relacjonuje młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. - Dzięki błyskawicznej reakcji oraz profesjonalizmowi funkcjonariuszy, maluch został przekazany w ręce matki bez uszczerbku na zdrowiu.

Czym wybić szybę w aucie?

W przypadkach, gdy zdrowie lub życie dziecka zamkniętego w aucie jest zagrożone, należy zadzwonić pod numer alarmowy. W upały temperatura wewnątrz pojazdu rośnie błyskawicznie, dlatego trzeba działać szybko. Służby radzą, aby samemu lub z pomocą innych osób spróbować wybić szybę w pojeździe. Należy wybrać tę, która nie jest z bezpośrednim sąsiedztwie małego pasażera.

- Szybę najłatwiej wybić używając narzędzia ostro zakończonego – radzi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim. – Warto, by każdy kierowca miał coś takiego w swoim aucie. Można też wykorzystać wkrętak, klucz albo sięgnąć po nożyczki z podręcznej apteczki. Jeżeli są ostro zakończone, spełnią swoją rolę.

- Ostro zakończone przedmioty są dużo bezpieczniejsze niż np. cegłówka czy kamień. Uderzenie cegłówką powoduje większe rozpryśniecie szkła, odłamki mogą trafić w małego pasażera - zauważa st. kpt. Kaniak.

- W samochodach są różnego rodzaju szyby i nie ma reguły, w które miejsce najlepiej uderzyć. Zazwyczaj najłatwiej zbić szybę w jej narożnikach lub przy krawędzi – dodaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak.

Nie należy bać się odpowiedzialności karnej za uszkodzenie pojazdu. W przypadku ratowania życia człowieka lub zwierzęcia, osoby udzielające pomocy chroni prawo.

Czytaj także: Dziecko w rozgrzanym aucie. Czy można zbić szybę?

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Policjanci z Międzyrzecza wybili szybę w nagrzanym aucie. Ratowali małe dziecko - Gazeta Lubuska

Wróć na miedzyrzecz.naszemiasto.pl Nasze Miasto