Policjanci odkryli marihuanowy las. Rosły w nim krzaki wielkie jak drzewa

OPRAC.: red.
Uprawa była schowana w lesie niedaleko Sierakowa, dosłownie 20 km od granicy z pow. międzyrzeckim
Uprawa była schowana w lesie niedaleko Sierakowa, dosłownie 20 km od granicy z pow. międzyrzeckim KPP Międzychód
Udostępnij:
Gdy mundurowi weszli między krzaki, wyglądali, jakby wchodzili w dżunglę. Krzaki konopi były wysokie na kilka metrów. Zatrzymano dwóch opiekunów plantacji.

Marihuanowy las niedaleko pow. międzyrzeckiego

Nietypowy las rósł tuż koło pow. międzyrzeckiego - w pow. międzychodzkim. Gdzie dokładnie? Tego śledczy nie zdradzają. Wiadomo tylko, że gdzieś na terenie gminy Sieraków w woj. wielkopolskim (to w linii prostej około 20 km od Przytocznej). Policjanci weszli do niego 21 września.

Marihuanowy las: plantację namierzyli kryminalni

Jak namierzono marihuanowy las? W komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie czytamy:

„Kryminalni uzyskali informację o nielegalnej uprawie konopi. Ich hodowlą miało się zajmować dwóch młodych mężczyzn. Śledczy ustalili, gdzie dokładnie plantacja się znajduje. Uzyskane informacje potwierdziły się. Stróże prawa zatrzymali dwie osoby, które opiekowały się plantacją”

- informują śledczy.

Marihuanowy las: 45 krzaków, dwóch zatrzymanych

Namierzeni opiekunowie plantacji to dwaj 19-latkowie. Jak dodają policjanci, obaj panowie usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dotyczące uprawy konopi, posiadania i udzielania środków odurzających. Grozi im do ośmiu lat więzienia.
Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe w wysokości 12 tys. zł i 10 tys. zł. Są też objęci dozorem policyjnym i obowiązuje ich zakaz opuszczania kraju.

W sumie w marihuanowym lesie mundurowi naliczyli 45 wyjątkowo dorodnych krzaków konopi.

Wideo

Dodaj ogłoszenie