Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe miejsca pracy dla skazanych w Areszcie Śledczym w Międzyrzeczu

Dariusz Dutkiewicz
Dariusz Dutkiewicz
Będą miejsca pracy dla więźniów. Umowa podpisana.
Będą miejsca pracy dla więźniów. Umowa podpisana. Kpt. Jacek Ćwietrnia
Dyrektor Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu ppłk Piotr Goławski podpisał z wykonawcą umowę na budowę hali produkcyjnej. Powstaną nowe miejsca pracy dla skazanych w ramach programu „Praca dla Więźniów”. Co ważne, budynek produkcyjny powstanie na terenie aresztu, który sąsiaduje bezpośrednio z pawilonem penitencjarnym.

W hali produkcyjnej o powierzchni 1000 m2 docelowo ma znaleźć zatrudnienie około 50 skazanych. Będą wykonywali pracę na rzecz kontrahenta zewnętrznego związaną z produkcją różnego typu izolacji akustycznych znajdujących zastosowanie w pojazdach samochodowych. - Jako areszt śledczy z oddziałem zakładu karnego typu zamkniętego dla odbywających karę po raz pierwszy, młodocianych oraz recydywistów penitencjarnych musimy zabezpieczyć miejsca pracy głównie dla tej grupy skazanych – nadmienił rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu kpt. Jacek Ćwiertnia. - Praca jest jedną z ważniejszych form oddziaływań. Między innymi poprzez pracę osadzeni nabierają nowych umiejętności, a także stają się coraz bardziej zdyscyplinowani i sumienni.

Przeczytaj także:

Dzięki pracy więźniowie będą mieli pieniądze

Program „Praca dla Więźniów’’ daje m.in. spore korzyści więźniom. To możliwość bezpłatnego przyuczenia do zawodu i przyuczenia do późniejszej aktywizacji zawodowej w warunkach wolnościowych. Zatrudnienie daje możliwość pozyskania środków finansowych przez osadzonych na własne potrzeby w sposób akceptowany społecznie, co może pozwolić na finansowe wspieranie rodziny przez przekazywanie jej zarobionej kwoty oraz może stanowić źródło pokrycia kar pieniężnych, np: alimentów lub grzywien.

Przeczytaj także:

Więźniowie zagospodarują czas wolny, po prostu koniec z nudą

- Zatrudnienie w więzieniu stwarza między innymi możliwość zagospodarowania czasu wolnego, przeciwdziała rozwojowi podkultury więziennej, przemocy w stosunku do innych osadzonych czy samookaleczeniom – mówi kpt. Ćwiertnia.
Zgodnie z założeniami realizacja robót budowlanych budynku produkcyjnego wraz z częścią socjalno – biurową oraz niezbędną infrastrukturą techniczną ma zostać zakończona w pierwszym kwartale 2022 roku.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzyrzecz.naszemiasto.pl Nasze Miasto