Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa inwestycja w Międzyrzeczu. Dziś wmurowano kamień węgielny. Zobaczcie zdjęcia

OPRAC.: red.
Fotorelacja z wmurowania kamienia węgielnego
Fotorelacja z wmurowania kamienia węgielnego mat. urzędu
Większa produkcja, więcej miejsc pracy - taki będzie efekt inwestycji, pod którą dziś w Międzyrzeczu wmurowano kamień węgielny. Do kapsuły trafiła m.in. "Gazeta Lubuska"!

W parku przemysłowym rozpoczęła się budowa nowego zakładu pracy. W wmurowaniu kamienia węgielnego uczestniczyli m.in., burmistrz Remigiusz Lorenz i jego zastępczyni Agnieszka Śnieg. – To bardzo dobra wiadomość dla firmy, gminy i mieszkańców – zaznacza samorządowiec.

W Międzyrzeckim Parku Przemysłowym rozpoczęła się budowa zakładu Brugg, należącego do szwajcarskiej grupy kapitałowej Brugg Group. Jej międzyrzecka filia działa wprawdzie już od 2006 r, ale – jak zaznaczają jej przedstawiciele – w nowym zakładzie będzie mogła potroić produkcję i zwiększyć zatrudnienie z 70 do 150 pracowników.

Międzyrzecka filia Brugg Group produkuje wiązki elektryczne do samochodów, maszyn i jachtów. Budowa nowego zakładu ma się zakończyć pod koniec przyszłego roku. Pierwszym akordem inwestycji było dzisiejsze wmurowanie kamienia węgielnego. Po podpisaniu aktów erekcyjnych dyrektorzy grupy – m.in. Szwajcarzy Patrick Kern i Philipp Sidler – włożyli je w specjalnej kapsuły, którą następnie wmurowali w fundamenty powstającego obiektu. Do kapsuły trafiły też szwajcarskie i polskie monety, wiązki kabli i aktualne wydanie dziennika „Gazeta Lubuska”.
W uroczystości uczestniczyli m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz i jego zastępczyni Agnieszka Śnieg. – To bardzo ważny dzień dla firmy, naszej gminy i jej mieszkańców. Od 127 lat firma Brugg jest największym pracodawcą i gospodarczą wizytówką szwajcarskiego miasta Brugg. Pokładam szczerą nadzieję, że jej międzyrzecka filia będzie jednym z filarów dalszego rozwoju miasta Międzyrzecz - mówił R. Lorenz wręczając list gratulacyjny dyrektorowi zarządzającemu międzyrzeckiej jej filii Sławomirowi Kowalczykowi.

Burmistrz podkreśla, że w kwietniu między ulicą Rokitniańską i Lubosinkiem rozpoczęła się budowa Międzyrzeckiego Parku Przemysłowego nr 2. – W pierwszym parku nie mamy już działek, dlatego postanowiliśmy przygotować tereny dla przyszłych inwestorów. Gmina ma tam prawie trzy hektary, a ponad 100 hektarów należy do Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Do końca roku wybudujemy tam drogi, sieć sanitarną i deszczową, wodociągi i oświetlenie. Dostaliśmy na to prawie 5 milionów złotych – dodaje R. Lorenz.

oprac. na podstawie materiałów Urzędu

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzyrzecz.naszemiasto.pl Nasze Miasto