Międzyrzecz: „Przepraszamy za utrudnienia. Mamy rząd do obalenia”

OPRAC.: red.
Tak wyglądał środowy protest w Międzyrzeczu. Kolejne dwa będą w piątek m.in. w Skwierzynę i Przytocznej
Tak wyglądał środowy protest w Międzyrzeczu. Kolejne dwa będą w piątek m.in. w Skwierzynę i Przytocznej Artur Anuszewski
Udostępnij:
M.in. takie hasło widać było na transparentach podczas środowego protestu w Międzyrzeczu. W akcji udział wzięli kierowcy w samochodach, piesi, motocykliści i… rowerzystka.

„Mefedron ma lepszy skład niż polski rząd”, „Moja godność, wasza podłość”, „No woman, no kraj”, „Jeszcze Polka nie zginęła”, „Pis off”, „To jest wojna”, „Urodzę wam lewaka” czy „Mój roz**bany golf jest więcej wart, niż ten rząd” – m.in. takie hasła widać było na transparentach uczestników środowego protestu w Międzyrzeczu.

Zbiórka przy hali i w drogę

Wielką zbiórkę zorganizowano na parkingu koło hali sportowej, a później ogromna kawalkada samochodów ruszyła na przejażdżkę ulicami Międzyrzecza. Była też grupa pieszych, motocyklistów oraz rowerzystka z wielkim hasłem na plecach: „To jest wojna. Walczę dla córki”.

Protesty były i jeszcze będą

Zobaczcie zdjęcia z wczorajszego przejazdu (i marszu). Przypominamy też, że podobne akcje, wywołane zaostrzeniem przepisów aborcyjnych, organizowane są od kilku dni w całej Polsce. W naszym regionie pierwsza była w poniedziałek w Międzyrzeczu, we wtorek w Skwierzynie, wczoraj znowu w Międzyrzeczu (to z niej są zdjęcia w galerii), a co do jutra, to wiemy przynajmniej o dwóch protestach – o 17.00 będzie kolejny marsz kobiet w Skwierzynie, a o 16.30 panie zbierają się w Przytocznej (zapowiedzi też są w naszej galerii).

Tak było w poniedziałek

Marsze i protesty są w całym regionie

Wideo

Dodaj ogłoszenie