Międzyrzecz: najnowsze zdjęcia jeziora Głębokiego przygnębiają

OPRAC.: red.
Jezioro Głębokie: 15 lipca 2020 r.
Jezioro Głębokie: 15 lipca 2020 r. Tomasz Rusek
Udostępnij:
Smutek - to czuliśmy w środę rano, gdy byliśmy nad jez. Głębokim. Specjalnie pojechaliśmy tam po 6.00, by zrobić zdjęcia jeszcze zanim pojawią się tu pierwsi plażowicze. Wody jest rekordowo mało.

O tym, że Głębokie znika w oczach, piszemy od lat. Pewnie już od ponad 10. Wcześniej jednak bywało tak, że dzielne jezioro wakacyjne spadki poziomu wody choć częściowo "odrabiało" jesienią i zimą. Jednak 2020 to kolejny rok, gdy tak się nie stało. Wody jest dziś (mowa o 15 lipca 2020 r.) mniej niż w poprzednie wakacje. Jest jej dramatycznie mało.

Z daleka można odnieść wrażenie, że przed pomostem, od strony plaży, w ogóle nie ma już w czym zanurzyć stóp. Gdy podejdzie się bliżej widać jednak, że mniej więcej pośrodku jest jeszcze niewielkie kąpielisko. Jednak to zupełna płycizna. Kto wie, czy za rok i ona nie zniknie. Uważny obserwator dopatrzy się jeszcze, że w niektórych miejscach, gdzie jeszcze trzy lata temu stała woda, dziś zaczynają rosnąć trawy i chwasty...

O znikaniu wody (i pomysłach na zatrzymanie tego stanu rzeczy) napisano już wiele. Dlatego dziś po prostu pokażemy Wam, jak wygląda plaża. Bez upiększeń.

Recykling: drugie życie roweru

Wideo

Dodaj ogłoszenie