Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzyrzecz: gigantycznie wzrosła liczba zgłoszeń o łamaniu przepisów

OPRAC.: red.
Co (i skąd) zgłaszają mieszkańcy Międzyrzecza do krajowej mapy zagrożeń?
Co (i skąd) zgłaszają mieszkańcy Międzyrzecza do krajowej mapy zagrożeń? krajowa mapa zagrożeń
Zerknęliśmy do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Okazało się, że w Międzyrzeczu skokowo przybyło zgłoszeń od mieszkańców. Głównie… z jednej ulicy.

Aż trudno uwierzyć w to, co widać na mapie. Mieszkańcy (albo jeden wyjątkowo zdesperowany mieszkaniec) dosłownie zasypali policyjną aplikację zawiadomieniami o łamaniu przepisów!

Sami zobaczcie, jak to wygląda

Gdy zerknąć w szczegóły, okazuje się, że większość dotyczy ul. Poznańskiej. Gdy z ciekawości zajrzeliśmy w szczegóły, wyszło na jaw, że dosłownie cała ulica jest wręcz zasłonięta ikonkami symbolizującymi zbyt wielką prędkość. Zgłoszenia te pochodzą głównie z ostatnich tygodni.
Jest ich w sumie kilkadziesiąt. Sami zobaczcie, jak to wygląda - grafikę prezentujemy w naszej galerii.

Problem ze zbyt szybko pędzącymi samochodami są też na innej wylotówce z miasta: Konstytucji 3 Maja. Zgłoszeń w tej sprawie na mapie można znaleźć kilka, ale wiemy, że mieszkańcy tej części Międzyrzecza już prowadzą i planują prowadzić długą walkę z łamiącymi przepisy. I o więcej patroli drogówki. Więc nie można wykluczyć, że i ta ulica na mapie niedługo będzie pełna zgłoszeń.

Parkowanie, żebractwo, pijaństwo

Inne problemy zgłaszane przez międzyrzeczan?

Przy ul. Malczewskiego i w okolicach ludzie wskazują na wielkie problemy z parkowaniem – kierowcy stawiają auta, gdzie popadnie.
Przy ul. Księdza Skargi dochodzi co pijaństwa, a na tzw. patelni – do żebractwa (wcześniej były też zgłoszenia o spożywaniu alkoholu, co ma miejsce w zasadzie cały czas; faktycznie bywa też tak, że imprezujący tam nagabują przechodniów o drobne).

Krajowa mapa zagrożeń to sposób na to, by anonimowo zawiadomić policję o zagrożeniu albo łamaniu przepisów. Poszczególne komendy mają obowiązek weryfikować zgłoszenia od mieszkańców, dzięki czemu faktycznie wskazane miejsca są przynajmniej sprawdzane, a czasami częściej patrolowane.
Jak zapewniła nas rzeczniczka międzyrzeckiej komendy Justyna Łętowska, tak właśnie było, jest i będzie w przypadku zgłoszeń z terenu pow. międzyrzeckiego.

Akcja LPR w Międzyrzeczu

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Miała 2 promile, rozbiła auto i uciekła

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzyrzecz.naszemiasto.pl Nasze Miasto