Mamy nowy pomnik w Międzyrzeczu. Pan Alf przysiadł na ławeczce. A dokładnie... został posadzony

red.
Pomnik Alfa Kowalskiego pomagał montować jego twórca - Michał Bajsarowicz. Cała operacja wymagała jednak wsparcia większej liczby osób. Tomasz Rusek
W czwartek po 13.00 rozpoczął się montaż nowego pomnika w Międzyrzeczu. Na ławeczce na tzw. plantach, trzy kroki od popularnej lodziarni, przysiadł Alf Kowalski.

Alf Kowalski to legenda Międzyrzecza. Ma w mieście swoją ulicę, jego imię nosi muzeum, a teraz ma też swój pomnik (o zasługach A. Kowalskiego przeczytacie TUTAJ).

To nasze wspólne dobro

Operacja usadzenia A. Kowalskiego nie była łatwa. Wymagała kilku silnych osób, a nad całością czuwał (i aktywnie pomagał!) twórca pomnika Michał Bajsarowicz. Wszystko jednak się udało i już pan Alf siedzi wygodnie. Wierzymy, że będzie wielką atrakcją dla spacerowiczów. I apelujemy do wszystkich: dbajmy o pana Alfa. Nie pozwólmy, by z ręki wandali albo chuliganów stała mu się jakakolwiek krzywda.

Nie wiemy jeszcze, kiedy będzie oficjalne odsłonięcie pomnika. Najlepiej jednak do tej pory nie przedzierać się przez ogrodzenie do pana Alfa. Spokojnie. Wszyscy jeszcze zdążymy zrobić sobie z nim zdjęcie!

Finał wielkiej inwestycji

Montaż pomnika Alfa Kowalskiego (a wcześniej nieopodal makiety miasta) to już finał programu rozwoju zieleni i miejsc rekreacji. Jak przypomina ratusz, w ramach tej inwestycji "zmiany zaszły w dziesięciu innych miejscach. Zasadzono około 40 tys. ozdobnych krzewów i drzew oraz zamontowano ławeczki, kosze na śmieci i drewniane pergole. W ramach tego projektu na os. Kasztelańskim powstało też boisko do minigolfa i sąsiadujący z nim tor przeszkodowy, a przy nowej ścieżce na łące kolejowej plenerowa siłownia".

Jak informuje burmistrz Remigiusz Lorenz "na efekty zmian musimy poczekać do wiosny, kiedy miasto zazieleni się i zakwitnie. To największa tegoroczna inwestycja w naszej gminie. Jej łączny koszt wynosi 10,2 mln zł. Na jej realizację dostaliśmy ponad 4,6 mln zł. z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko".

SPACER PO DAWNYM MIĘDZYRZECZU

Wideo

Dodaj ogłoszenie