Lecimy nad Kaławę? Zobacz wieś z lotu ptaka. Tak wygląda z bardzo wysoka

OPRAC.: red.
Kaława z lotu ptaka Grzegorz Walkowski
Kaława to wieś w gminie Międzyrzecz, leżąca tuż przy trasie S3. Ma niespełna 400 mieszkańców i... ciekawą historię. Dziś zobaczycie, jak prezentuje się z lotu ptaka.

Zdjęcia za pomocą drona wykonał gorzowianin Grzegorz Walkowski. To nasz Czytelnik, który często dzieli się z nami i z wami swoimi zdjęciami. Warto dodać, że obfotografował już kawał woj. lubuskiego i niezmiennie uważa okolice pow. międzyrzeckiego za jedne z najpiękniejszych w regionie! I nie ma się co dziwić. Popatrzcie choćby na Kaławę!

A taką notkę o wsi znaleźć można na oficjalnej witrynie gminy www.miedzyrzecz.pl: "Kaława (niem. Kalau), położona jest w odległości 9 km na południe od Międzyrzecza. To dawna własność cystersów z Paradyża, określona średniowiecznym rodowodem. W miejscowości zachował się interesujący kościół pw. św. Mikołaja, który pierwotnie miał charakter gotycki, a następnie został przebudowany w stylu barokowym. Wewnątrz, do dziś znajduje się ciekawe neogotyckie wyposażenie. W sąsiedztwie kościoła zachowały się również interesujące figury przydrożne. Kaława zalicza się do większych miejscowości na terenie gminy".

Wideo

Dodaj ogłoszenie