Koszykarki Wichosia były bliskie sprawienia niespodzianki. Walka o utrzymanie trwa (fotorelacja)

Przemysław Kaczałko
W meczu 20. kolejki I ligi koszykarek Wichoś Jelenia Góra podejmował MUKS Poznań. Rywalki są znacznie wyżej notowane, ale miejscowi kibice liczyli na niespodziankę, bowiem ekipa Rafała Sroki musi do końca walczyć o utrzymanie.

Początek meczu dawał ogromne nadzieje na komplet punktów dla Jeleniej Góry. W pierwszej kwarcie Wichośki prowadziły już 9:0 i 22:9, jednak po 10 minutach gry było 22:14. W drugiej odsłonie znacznie lepiej radziły sobie przyjezdne, które objęły prowadzenie i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 32:34.

Po zmianie stron toczyła się zacięta walka o każdy punkt, a obie ekipy co chwilę zmieniały się na prowadzeniu. Przed decydująca odsłoną na tablicy wyników hali Szkoły Podstawowej nr 8 było 50:48. Gdy na początku czwartej kwarty Wichoś prowadził 57:48, wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki, jednak przyjezdne nie złożyły broni. W 35. minucie było już 57:57 i zrobiło się nerwowo. W końcówce zimną krew zachowały poznanianki i mecz zakończył się wynikiem 69:73.

W następnej kolejce Wichoś zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź (9 marca, godz. 18:00). Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej jeleniogórzanki zagrają u siebie (20 marca, godz. 18:00) z RMKS Rybnik.