Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Komu należy się prestiżowy tytuł? Mamy aż 15 kandydatów z naszego powiatu! [ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Agata Smoleń (LOS.11 na nr 72355) kieruje Domem Dziennego Pobytu Senior Wigor w Skwierzynie. Z jej inicjatywy odbyło się tam wiele imprez, podczas których miejscowi seniorzy mogli zaprezentować swoje uzdolnienia i umiejętności. Była pomysłodawczynią i organizatorka Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Dziennych Domów Seniora, w którym wzięło udział ponad 200 seniorów z trzech województw. Prawdziwym przebojem okazała się jesienią ub.r. rewia mody w ich wykonaniu. Uczestniczą także w rozmaitych imprezach miejskich – festynach, koncertach itp. W placówce odbywają się także zajęcia integracyjne seniorów i młodzieży. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczą seniorów m.in. obsługi komputerów. A. Smoleń jest także prezesem stowarzyszenia Zielona Przystań, które prowadzi Klub Seniora i Centrum Integracji Społecznej.
Agata Smoleń (LOS.11 na nr 72355) kieruje Domem Dziennego Pobytu Senior Wigor w Skwierzynie. Z jej inicjatywy odbyło się tam wiele imprez, podczas których miejscowi seniorzy mogli zaprezentować swoje uzdolnienia i umiejętności. Była pomysłodawczynią i organizatorka Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Dziennych Domów Seniora, w którym wzięło udział ponad 200 seniorów z trzech województw. Prawdziwym przebojem okazała się jesienią ub.r. rewia mody w ich wykonaniu. Uczestniczą także w rozmaitych imprezach miejskich – festynach, koncertach itp. W placówce odbywają się także zajęcia integracyjne seniorów i młodzieży. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczą seniorów m.in. obsługi komputerów. A. Smoleń jest także prezesem stowarzyszenia Zielona Przystań, które prowadzi Klub Seniora i Centrum Integracji Społecznej. Dariusz Brożek
Pomagają potrzebującym, organizują ciekawe imprezy, mają wielkie i gorące serca oraz poświęcają swój wolny czas dla innych. Aż 15 mieszkańców powiatu międzyrzeckiego ubiega się o tytuł Osobowość Roku. Mamy liderów we wszystkich czterech kategoriach, ostateczne wyniki etapu powiatowego poznamy 6 lutego wieczorem.

Od blisko dwóch tygodni Lubuszanie głosują na ponad 200 osób, które wyróżniają się działalnością społeczną, a także dokonaniami w życiu artystyczno-kulturalnym, w pracy w samorządzie i w gospodarce. Kandydatów do prowadzonego przez „Gazetę Lubuską” plebiscytu Osobowość Roku zgłaszali Czytelnicy i dziennikarze „GL”.

Zwycięzców na szczeblu powiatowym poznamy 6 lutego o godz. 21.00, potem rozpocznie się wojewódzki etap głosowania, który potrwa do 20 lutego.

Poniżej prezentujemy kandydatów z powiatu międzyrzeckiego i zachęcamy do głosowania. Jak oddać głos na wybraną osobę? To proste. Klikając w internecie po uprzednim wykupieniu prenumeraty cyfrowej dziennika. Można też wysłać SMS na nr 72355 podając ich indywidualny kod (koszt jednego SMS to 2,46 zł z VAT).

W kategorii Kultura wystartowało pięć osób. W środę po południu ścisłą czołówkę tworzyli Zdzisław Musiał, Ewa Walkowska i Julia Seroka. Kim są? Gitarzysta z Międzyrzecza Zdzisław Musiał (LOK.57 na nr 72355). został zgłoszony przez Czytelników. Jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej, ale mieszkańcy znają go także jako nauczyciela i organizatora imprez muzycznych. Wydał kilka płyt oraz podręczników do nauki gry na gitarze. Ostatnio zorganizował rodzinny koncert kolęd, który odbył się w drugim dniu Świąt Bożego w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Zobacz wideo z zabawy maturzystów ze Skwierzyny

Czytelnicy zgłosili też Grzegorza Szyszkę z Międzyrzecza (LOK.52 na nr 72355). To znany w regionie wodzirej i DJ. Prowadzi rozmaite imprezy, organizuje też akcje charytatywne. Kolejną kandydatką w tej kategorii jest zgłoszona przez Czytelników skwierzyńska wokalistka Julia Seroka (LOK.63 na nr 72355), która dzieli się swoim talentem m.in. z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w tym mieście.

O głosy mieszkańców walczy m.in. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pszczewie Ewa Walkowska (LOK.10 na nr 72355). Za sterami miejscowej kultury zasiada zaledwie od kilkunastu miesięcy, ale w rodzinnej miejscowości znają ja wszyscy. Dała się poznać jako pomysłodawczyni i organizatorka wielu rozmaitych imprez - od sportowych po artystyczne. Z powodzeniem organizuje masowe imprezy o znaczeniu regionalnym - np. Bieg Pszczewska Dwudziestka, czy Jarmark Magdaleński, a także wiele mniejszych. Współpracuje z wieloma instytucjami i osobami, potrafi zaangażować w imprezy lokalną społeczność.

Nie uwierzycie. Oddali cesarza w depozyt!

W plebiscytowe szranki stanęła dyrektorka Międzyrzeckiego-Ośrodka Kultury Ewelina Izydorczyk-Lewy (LOK.12 na nr 72355). Plener fotograficzny, zlot food trucków, pokazy laserów i festiwal muzyki industrialnej w muzeum bunkrów i nietoperzy - to tylko kilka z licznych imprez, którymi podbiła Międzyrzecz.

W kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna od początku liderami są Jerzy Kardela, magdalena Maria Słota-Łagoda i Ewa Skrzek-Baczkowska. Wczoraj w południe prowadził Jerzy Kardela z Kęszycy Leśnej pod Międzyrzeczem (LOD.18 na nr 72355) ze 141 głosami na koncie. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i prezesem stowarzyszenia „Kęszyca Leśna Sobie i Sąsiadom”, które ożywiło wieś i zaktywizowało mieszkańców do działalności społecznej. Z jego inicjatywy we wsi odbywa się wiele imprez, a mieszkańcy aktywnie uczestniczą w rozmaitych projektach. M.in. znanych w regionie Misteriach Pasyjnych. W br. z inicjatywy stowarzyszenia i przy wsparciu finansowym gminy oraz Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego, we wsi powstał plac zabaw i plenerowa siłownia.

W tej samej kategorii Czytelnicy głosują na Magdalenę Marię Słotę-Łagodę (LOD.66 na nr 72355), która prowadzi znany w powiecie salon kosmetyczny „Hollywood” w Międzyrzeczu i angażuje się w liczne akcje dobroczynne. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i plebiscytów - m.in. organizowanych przez „Gazetę Lubuską”. Jako wiceprezes stowarzyszenia „Zwierzaki Niczyje” pomaga bezdomnych czworonogom, aktywnie uczestniczy w rozmaitych akcjach - zbiorkach karmy, czy festynach promujących działalność stowarzyszenia. Angażuje się w rozmaite kampanie dobroczynne i wspiera organizacje społeczne. Ostatnio np. zakupiła strażakom-ochotnikom z OSP w Międzyrzeczu-Obrzycach czapki zimowe i zestaw do czyszczenia kominów.

Kolejną kandydatką jest Ewa Skrzek-Bączkowska (LOD.13 na nr 72355), która od 12 lat kieruje Lubuską Jednostką Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomych. Organizuje warsztaty i zajęcia dla osób z dysfunkcjami słuchu i wzroku. Stara się przybliżyć mieszkańcom i uczulić ich na problemy osób, które żyją w świecie ciszy i ciemności.

Prokuratura "rozgrzeszyła" byłego prezesa szpitala

Czytelnicy zgłosili Agnieszkę Czaczkowską (LOD.58 na nr 72355), która kieruje stowarzyszeniem „Zwierzaki Niczyje” ze Skwierzyny i organizuje rozmaite akcje na rzecz bezpańskich zwierząt. Docenili jej wielkie serce dla bezdomnych czworonogów i poświęcany im wolny czas.

W akcjach charytatywnych uczestniczy też zgłoszona przez Czytelników wolontariuszka Karolina Florek (LOD.65 na nr 72355).

„Człowiek, który rozbiegał Międzyrzecz” to oczywiście Krzysztof Kochan (LOD.17 na nr 72355). Od ponad 30 lat uprawia i promuje wśród mieszkańców biegi długodystansowe. Ma na koncie wiele sukcesów, swoją pasją zaraził dziesiątki osób i doczekał się godnych następców. Nadal jest czynnym zawodnikiem, ale coraz częściej podczas imprez biegowych występuje jako ich współorganizator i sędzia. Z jego inicjatywy powstał Klub Biegacza Piast, który organizuje cztery biegi rocznie oraz kilka kolejnych wspólnie z Międzyrzeckim Ośrodkiem Sportu i Wypoczynku. Popularyzuje biegi w Międzyrzeczu i okolicach, gdyż - jak podkreśla - to najprostsza forma aktywnego wypoczynku i recepta na zdrowie.

W kategorii Samorządność i Społeczność Lokalna o głosy Czytelników walczą trzy osoby. M.in. Paweł Rękawiecki z Lubikowa koło Przytocznej(LOS.9 na nt 72355). Przed kilkoma laty z jego inicjatywy w Lubikowie powstał pierwszy w historii wsi klub sportowy. Na razie ma tylko sekcję tenisa stołowego, ale działacze planują utworzenie kolejnych sekcji. Jego pierwszym prezesem był właśnie P. Rękawiecki. Musiał zrezygnować ze stanowiska, kiedy w październiku został radnym, a potem także sołtysem. Klub jest bowiem współfinansowany z budżetu gminy. Mobilizuje mieszkańców do działalności społecznej na rzecz wsi. Planuje zajęcia zumby dla pań i cykl spotkań z ciekawymi mieszkańcami. Na portalu społecznościowym FB prowadzi profil Lubikowo, który promuje turystyczne walory wsi i jej okolic.

Mają nietypową receptę na zdrowie. Zobacz jaką

W tej samej kategorii wystartowała Agata Smoleń (LOS.11 na nr 72355), która kieruje Domem Dziennego Pobytu Senior Wigor w Skwierzynie. Z jej inicjatywy odbyło się tam wiele imprez, podczas których miejscowi seniorzy mogli zaprezentować swoje uzdolnienia i umiejętności. Była pomysłodawczynią i organizatorka Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Dziennych Domów Seniora, w którym wzięło udział ponad 200 seniorów z trzech województw. Prawdziwym przebojem okazała się jesienią ub.r. rewia mody w ich wykonaniu. Uczestniczą także w rozmaitych imprezach miejskich – festynach, koncertach itp. W placówce odbywają się także zajęcia integracyjne seniorów i młodzieży. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczą seniorów m.in. obsługi komputerów. A. Smoleń jest także prezesem stowarzyszenia Zielona Przystań, które prowadzi Klub Seniora i Centrum Integracji Społecznej.

Czytelnicy mogą też oddać głos na Bartłomieja Kucharyka (LOS.10 na nr 72355). Od 2010 r. jest wójtem Przytocznej, wcześniej kierował Gminnym Ośrodkiem Kultury. Jest pomysłodawcą Bitwy na Pomidory - najbardziej widowiskowego akcentu Święta Pomidora, który przyciąga tłumy Lubuszan i Wielkopolan oraz promuje wieś w całym regionie. W ostatnich latach kierowana przez niego gmina stała się gospodarczym tygrysem powiatu międzyrzeckiego. Przeprowadził wiele inwestycji - m.in. budowę szkoły, a tylko w 2018 r. wybudował nowe przedszkole i zakończył pierwszy etap kanalizacji Goraja. Realizuje je przede wszystkim dzięki unijnym i rządowym dotacjom.

Dlaczego zamknięto wszystkie oddziały szpitala w Skwierzynie

W kategorii Biznes jedynym kandydatem z powiatu międzyrzeckiego jest Jerzy Gądek (LOB.5 na nr 72355). Jest właścicielem dwóch firm w których zatrudnia 50 osób. Transportowa zajmuje się przewozami towarów w Europie Zachodniej, a budowlana prowadziła i prowadzi wiele inwestycji na terenie całego kraju. Specjalizuje się w budowie autostrad, dwóch szybkiego ruchu i magistrali kolejowych. Obie firmy wielokrotnie były finalistami i laureatami branżowych plebiscytów Gazela i Gepard Biznesu. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym miasta, Był radnym miejskim i jej przewodniczącym, obecnie jest radnym powiatowym.

Aktualne wyniki głosowania na stronie internetowej "Gazety Lubuskiej" (www.gazetalubuska.pl)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzyrzecz.naszemiasto.pl Nasze Miasto