Kolejka w Nietoperku: przejedź się. Tylko uważaj, bo będziesz chciał jeszcze raz!

Tomasz Rusek
Tomasz Rusek
Kolejka ogrodowa w Nietoperku to dzieło życia pana Jerzego Jóźwiaka. Koniecznie musicie się przejechać. A jeśli nie możecie się wybrać do Nietoperka, to... zapraszamy do naszej fotogalerii. Mariusz Kapała / GL
Kolejka ogrodowa Jerzego Jóźwiaka to jedna z największych atrakcji turystycznych w Lubuskiem. Aż trudno uwierzyć, że ten emerytowany pracownik kolei sam wszystko zbudował!

Kolejka ogrodowa jest dziełem życia pana Jerzego. To w zasadzie kolejowe miasteczko, które jest miniaturką najważniejszych atrakcji Międzyrzecza i okolic. Całość budował sam. A efekt jest imponujący. Ktokolwiek tu przyjedzie, wyjedzie zachwycony. To nie czcze gadanie - są na to dowody. Kolejka pana Jerzego to - według setek internautów - jedna z największych atrakcji turystycznych w Lubuskiem. W serwisie google zebrała ponad 430 opinii, a ich średnia to 4,9 na 5.0!

PAN JERZY: KOLEJKA TO SPEŁNIENIE MOICH MARZEŃ

Kolejka w Nietoperku: opinie turystów

Andrzej napisał:

- Miejsce zdecydowanie nie tylko dla dzieci, bo na wagony zmieścili się też dość duzi rodzice. Miejsce z zewnątrz nieco niepozorne. Ale jest gdzie zaparkować, dość dobrze oznaczone już kilka km wcześniej. Sama kolejka - ciężko to opisać. Atrakcje czy ważne miejsca regionu pokazane w skali i z bardzo dużą pieczołowitością. Widziałem, że właściciel rozbudowuje całość „instalacji”. Jest tylko jeden problem - na jednej przejażdżce nie da się skończy.

Marek dodał:

- Frajda dla dzieci małych i całkiem dużych. Pieczołowitość i dbałość o detale. Można zobaczyć region w pigułce, jadąc okrakiem na kolejce

Boris skomentowała:

- Bardzo dobra inicjatywa pasjonata kolei. W przystępnej cenie można dostarczyć zarówno dziecku jak i rodzicom czy dziadkom przyjemnych wrażeń z jazdy kolejką od stacji Nietoperek Ogród przez Nietoperek Las i Gościkowo do stacji wyjazdowej. Dwie pętle wystarczą na podziwianie atrakcji ogrodowo-kolejowej infrastruktury i wykonanie zdjęć. Gorąco polecam na wypad z dziećmi.

Kolejka w Nietoperku: atrakcja dla każdego

Pozostałe opinie są również pozytywne. „Supermiejsce, wystarczy tylko kawałek zjechać z głównej trasy, dzieciaki zachwycone. Pasjonat, który na swojej posesji stworzył fajne miejsce dla dużych i małych.”

"Bardzo śliczne miejsce! Byłam tam pierwszy raz i na pewno nie ostatni! Bardzo ciekawie jest to zrobione, z najmniejszymi detalami. Pan prowadzący ogromną pracę w to wszystko wkłada, a cena bardzo niska. Jest bardzo super tam, wszystkim polecam.”

„Zbudowana przez pasjonata w ogrodzie domowym kolejka, wraz z makietami okolicznych budynków i bunkrów, jest ogromną atrakcją dla rodzin z dziećmi. Przejażdżka obejmuje dwa okrążenia po terenie i jest na tyle dużą frajdą, że nasz przedszkolak jechał sześć razy”.

„Świetna atrakcja, trudno uwierzyć, że wszystko zrobiła jedna osoba, wspaniały człowiek z talentem”.

„Rewelacja. Umówić można się na telefon. Na miejscu dwa okrążenia po miniaturach okolicznych atrakcji w cenie 5 zł/os. Sam teren fajnie zagospodarowany, jest gdzie usiąść i zrobić piknik. Obsługa super pozytywna”.

„Piękne miejsce. Córka lubiąca pociągi wręcz zachwycona możliwością przejazdu”.

„Bawiliśmy się jak dzieci. Przemiły właściciel za symboliczną opłatą z perspektywy minikolejki pokazał mam zakamarki swojego ogrodu (a było co podziwiać), a także warsztat, gdzie powstają lokomotywy, wagony i różne cudeńka na trasie przejazdu. Ogromny szacunek za pomysł i precyzję wykonania”.

Wideo

Dodaj ogłoszenie