Fontanna w Międzyrzeczu: najnowsze zdjęcie. Wygląda na prawie gotową. Foto z 19 grudnia!

red.
Tak prezentuje się aktualnie nowa fontanna w Międzyrzeczu. Jak zmieniła się taki okaz? Zobaczcie nasze zdjęcia z każdego etapu prac.
Tak prezentuje się aktualnie nowa fontanna w Międzyrzeczu. Jak zmieniła się taki okaz? Zobaczcie nasze zdjęcia z każdego etapu prac. arch. GL
Udostępnij:
Nowa fontanna na Rynku w Międzyrzeczu w zasadzie wygląda na gotową. Inwestycja za 140 tys. zł powstała błyskawicznie. Tak prezentowała się w sobotę 19 grudnia.

Przez ostatnie dni inwestycja skrywana była pod wielkim namiotem (najpewniej do wyschnięcia). Teraz jednak można już zobaczyć, jak wodotrysk będzie wyglądał: będzie to płaska posadzka z dyszami w "podłodze".

Komu wody dla ochłody

Dzięki takiej konstrukcji po fontannie będzie można chodzić. To popularny sposób na ochłodę dla najmłodszych w upalne dni. I ulubiona rozrywka dzieci m.in. w Gorzowie, gdzie posadzkowa fontanna w parku Górczyńskim od lat jest popularnym miejscem miejskiego wypoczynku w gorące dni.

„Woda będzie tryskać w górę z 20 dysz. Wysokość wodnych gejzerów będzie sterowana elektroniczna, będą też podświetlane różnokolorowymi lampami LED”

- czytamy w komunikacie ratusza. Całość kosztów inwestycji ma zamknąć się w kwocie 140 tys. zł.

Prostokąt zamiast koła

Należy dodać, że nowy wodotrysk powstał w miejscu starego, którego niecka miała kształt niepełnego koła (też widać to na zdjęciu w galerii). Jednak urządzenie od lat stało nieczynne z powodu zepsutej pompy, której koszt naprawy był zbyt wielki.
Mamy nadzieję, że nowy wodotrysk posłuży nam bez awarii dłużej, niż ten wcześniejszy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie