Fontanna w Międzyrzeczu już działa. Przeszła pierwsze testy! Ależ to ładnie wyglądało!

OPRAC.: red.
Nowa fontanna na międzyrzeckim Rynku przeszła pierwsze testy. Woda tryska, światła działają. Zobaczcie, jak to wyglądało i jak powstawał wodotrysk
Nowa fontanna na międzyrzeckim Rynku przeszła pierwsze testy. Woda tryska, światła działają. Zobaczcie, jak to wyglądało i jak powstawał wodotrysk materiały Urzędu Miejskiego/arch. GL
Co tu dużo gadać: poniedziałkowe testy nowej fontanny na międzyrzeckim Rynku wypadły pięknie. Wodotrysk działa i świeci. Dziś kolejne „badania kontrolne”.

„Próba nowej fontanny trwała kilka minut, uwieczniliśmy tylko jedną sekwencję. Wysokość gejzerów wody będzie zróżnicowana, podobnie jak kolory. Jutro kolejna próba, a fontanna uruchomiona zostanie wiosną”

- napisali w poniedziałek urzędnicy na profilu facebookowym Gmina Międzyrzecz. I dodali zdjęcia, które pokazują, że podświetlone strumienie naprawdę prezentują się znakomicie!

Przypomnijmy: nowy wodotrysk, tzw. posadzkowy (bo z dyszami schowanymi w „podłodze”), powstał w miejscu starej, nieczynnej od lat fontanny. To inwestycja za 140 tys. zł. Jest jednym z finałowych elementów wielkiego projektu rewitalizacji i tworzenia miejsc rekreacji w całym Międzyrzeczu. To przedsięwzięcie za ponad 10 mln zł, które odmieniło kilkanaście miejsc w całym mieście.

PRZECZYTAJCIE TAKŻE:
To już postanowione: ta fontanna nigdy nie tryśnie

Zmiany, zmiany, zmiany: w Międzyrzeczu zamontowano antywandalowe ławki

Tak zmienił się Rynek w Skwierzynie. Jest fontanna, ale zniknęło dużo zieleni

SPACEREM PO MUZEUM I ZAMKU

Wideo

Dodaj ogłoszenie