Ekstraliga żużlowa: Stal - Falubaz. Mecz przerwany. Po 11 biegu. Kto zawiódł? Sonda

Red.
Gorzów Wielkopolski, stadion żużlowy im. Edwarda Jancarza
Gorzów Wielkopolski, stadion żużlowy im. Edwarda Jancarza Jolanta Paczkowska
13 maja br. mecz Enea Ekstraligi żużlowej w Gorzowie Wielkopolskim pomiędzy Gorzowską Stalą i Stelmetem Falubaz trwał tylko do 11 biegu. Po informacji o tragicznej śmierci żużlowca PGE Marmy Rzeszów Lee Richardsona został ostatecznie przerwany. Przy stanie 44:21 dla gospodarzy. Dlaczego dopiero po 11 biegu? Regulamin takich sytuacji nie przewiduje...

Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie. Antoni Słonimski

Z Wrocławia nadeszły dziś, 13 maja, tragiczne informacje:

Nie żyje żużlowiec PGE Marmy Rzeszów Lee Richardson.

Zawodnik miał dziś bardzo groźny upadek w meczu Betard Sparta - PGE Marma. Zaraz po nim został przewieziony do szpitala. Zmarł na stole operacyjnym.

W Gorzowie przerwano (po 8 biegu) mecz Stal Gorzów - Stelmet Falubaz Zielona Góra. Kibice i zawodnicy oddali cześć pamięci Lee Richardsona minutą ciszy i po przerwie mecz miał być kontynuowany.

Bieg 9 i 10 przebiegł normalnie, ale bez oprawy muzycznej i bez dopingu.

Stadion opuścili kibice Falubazu. Lee jeździł dwa sezony w ZKŻ Zielona Góra (2001, 2004-2005).

Komentatorzy TVP Sport Rafał Darżynkiewicz i Krzysztof Cegielski zakończyli transmisję telewizyjną.

Stadion w Gorzowie zamilkł.

Po 10 biegu żużlowcy Falubazu nie wyjeżdżają na tor.
W 11 biegu uczestniczą tylko zawodnicy Stali Gorzów.
Zapanowała nerwowa atmosfera.
Sędzia Marek Wojaczek informuje, że w związku z postawą zawodników, głównie z drużyny gości, zawody zostają przerwane. Decyzję o wyniku tego spotkania podejmie organ zarządzający Ekstraligą.

Ekstraliga żużlowa: Stal - Falubaz przerwany po 11 biegu. Wiadomość o śmierci Richardsona

Ekstraliga żużlowa - nie milkną echa niedzielnych derbów lubuskich

Dlaczego mecz przerwano dopiero po 11 biegu? A może nie powinien być przerywany? Regulamin takich sytuacji nie przewiduje...

A Ty co sądzisz o postawie uczestników tego meczu? Kto zawiódł i dlaczego?