Dubeltowy sukces młodych adeptów siatkówki [ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
W sportowe szranki wstąpiło łącznie 112 zawodników. Tym większy sukces międzyrzeczan, którzy dwukrotnie stawali na podium. Nasza dwójka w składzie Alan Stachowiak, Piotr Grobelny i Tymon Humeniuk zajęła drugie miejsce w turnieju, natomiast trójka - Marcel Mucha, Adam Jankowski, Szymon Matuszewski i Wojciech Adamirowicz - wywalczyła trzecie miejsce. Archiwum UKS Jedynka
Siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” wywalczyli srebrne i brązowe medale podczas rozegranego w Gliwicach V Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Chłopców.

Turniej był prawdziwym świętem minisiatkówki. W Gliwicach zameldowało się 26 drużyn z całej Polski, które w kategorii „dwójek” i „trójek” rozegrało łącznie 144 mecze.

Nasz region reprezentowali adepci siatkówki z UKS „Jedynka”, działającego przy Szkole Podstawowej z oddziałami sportowymi nr 1 w Międzyrzeczu. Nasi zawodnicy zmierzyli się z rówieśnikami z renomowanych klubów; m.in. z SP 11 Kędzierzyn Koźle, Bzura Ozorków, UKS 22 Kraków, Wifama Łódź, Siatkarz Beskid Skoczów, AMS Jastrzębie Zdrój, MKS ANBUD Będzin, Sparta Kraków, SP 3 Nysa, Koniczyna Opole, Tytan Ostrowy, Jastrzębski Węgiel, AMS Opole, MKSR Pyskowice, oraz Sikret Gliwice.