Paweł Brzeźniak
Dariusz Kowalczyk
Dariusz Kowalczyk mn
Wybraliśmy najpopularniejszych juniorów, sportowców, trenerów i drużyny w Wielkopolsce!

Czwarta edycja plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego” pod honorowym patronatem Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, zbliża się do finału.

W kategorii Sportowiec Roku - kobiety w powiecie wygrała Agnieszka Kędzierska (Kijkowe Trzemeszno, nordic walking). W skali województwa Agnieszka zajęła 4 miejsce z liczbą 401 głosów. Do podium zabrakło ponad 200 głosów.

W kategorii Sportowiec Roku - mężczyźni wygrał Dariusz Kowalczyk (GTT Diament Gniezno, triathlon, na zdjęciu). W województwie także wygrał, zdobywając 1458 głosów. Jego przewaga wyniosła ponad 300 głosów!

Dariusz Kowalczyk jest absolwentem poznańskiego AWF. Całe życie związany jest ze sportem. Obecnie trenuje i startuje w zawodach triathlonowych w barwach klubu GTT Diament Decathlon Gniezno i jest jednym ze sponsorów tego młodzieżowego klubu. W latach 2016-2018 piastował funkcję dyrektora finansowego GTM Start Gniezno i był główną osobą która wraz z Rafaelem Wojciechowskim reaktywowała żużel w Gnieźnie.Do dnia dzisiejszego jest sponsorem żużlowego klubu. Wspiera finansowo młodzież w klubie triathlonowym a w bieżącym roku firma którą reprezentuje była sponsorem strategicznym Biegu Niepodległości w Gnieźnie.
Jest osobą, która łączy pracę z pasją sportową i działalnością charytatywną. Wyniki jakie osiągnął w bieżącym roku: Ocean Lava Triathlon I miejsce na dystansie 1/2 IM Garmin Iron Triathlon Elbląg I miejsce dystans 1/8 IM Triathlon Lwa Lusowo I miejsce dystans 1/4 IM Tri Baster Triathlon I miejsce dystans 1/8 IM Triathlon Soplicowo I miejsce dystans 1/8 IM sztafeta Garmin Iron Triathlon Chodzież II miejsce dystans 1/4 IM Champion Man duathlon II miejsce dystans sprint 2017 i 2018 srebrny medal 2019 brązowy medal Mistrzostw Polski Grup Triathlonowych.

W kategorii Trener Roku w powiecie wygrał Piotr Golasiński (MKK SP2 Gniezno, koszykówka). W województwie zajął 15 miejsce z 48 głosami.

W kategorii Drużyna Roku w powiecie wygrał MKK SP2 Gniezno.W województwie klub zajął 5 miejsce z 237 głosami.

W kategorii Sportowiec Junior Roku - dziewczęta w powiecie wygrała Aleksandra Olejniczak (Kijkowe Trzemeszno, nordic walking). W województwie zajęła 13 miejscu z 117 głosami.

W kategorii Sportowiec Junior Roku - chłopcy w powiecie wygrał Mateusz Dziadoszek (Husarz Gniezno, Gniezno, zapasy). W województwie zajął 2 miejsce z 2479 głosami. Do zwycięstwa zabrakło nieco ponad 300 głosów.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali MISTRZÓW SPORTU, która odbędzie się w poniedziałek, 10 lutego o godz. 11 w auli AWF w Poznaniu.

Jakie nagrody przewidziano dla zwycięzców?