Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co zrobić, gdy zamiast grzybów znajdziesz… pociski?

OPRAC.: red.
Policja apeluje: zróbmy wszystko, by grzybobranie było bezpieczne. A gdy znajdziemy niewybuchy, zamiast grzybów, natychmiast alarmujmy mundurowych. W galerii znajdziecie fotografie nadesłane przez Czytelników w 2019 r.
Policja apeluje: zróbmy wszystko, by grzybobranie było bezpieczne. A gdy znajdziemy niewybuchy, zamiast grzybów, natychmiast alarmujmy mundurowych. W galerii znajdziecie fotografie nadesłane przez Czytelników w 2019 r. materiały policji/zdjęcia czytelników
Jedziesz na grzyby? Świetnie. Międzyrzecka policja życzy ci wspaniałych zbiorów, ale też ma prośbę: byś na siebie uważał.

„Sezon grzybowy w pełni, do tego piękna, słoneczna pogoda zachęca do zbierania runa leśnego oraz leśnych wędrówek. Przed wejściem do lasu należy jednak pamiętać o swoim bezpieczeństwie oraz odpowiednim zabezpieczeniu swojego mienia” – czytamy w policyjnym komunikacie.

O czym więc warto pamiętać?

1. Nie zostawiajcie w autach, w widocznych miejscach, kosztownych rzeczy ani dokumentów.
- W autach z łatwością można zauważyć nawigacje, tablety, telefony komórkowe czy portfele i torebki. Wszyscy grzybiarze muszą pamiętać, że z takich łatwych okazji często korzystają złodzieje, którzy widząc łatwy łup w cichym, spokojnym miejscu, wykorzystają okazję i włamują się do pojazdów. W ubiegłych latach w tym właśnie okresie policjanci odnotowywali bardzo dużo zgłoszeń związanych z włamaniami do zaparkowanych na parkingach leśnych samochodów – ostrzegają mundurowi.

2. W lasach na terenie powiatu międzyrzeckiego cały czas można znaleźć pociski pochodzące z czasów II Wojny Światowej.
- W przypadku odnalezienia podejrzanego przedmiotu, musimy zachować szczególną ostrożność. W takiej sytuacji należy powiadomić dyżurnego policji i pod żadnym pozorem nie dotykać niewybuchu. Trzeba też zapamiętać lub oznaczyć dane miejsce po to, aby wskazać je policjantom, którzy zidentyfikują i zajmą się znaleziskiem – informuje komenda.

3. Przekaż bliskim czy rodzinie dokąd jedziesz (choćby mniej więcej) i o której powinieneś wrócić. Weź ze sobą naładowany telefon!
Tak, wiemy. Na pewno znasz las jak mało kto, byłeś w nim dziesiątki razy i to inni się gubią, a nie ty. Ale i tak warto być przygotowanym. Może akurat spotkasz w lesie osobę potrzebująca pomocy? Wtedy telefon na pewno się przyda. Policjanci podpowiadają też, by osoby starsze raczej udawały się na grzybobranie w towarzystwie, a nie w pojedynkę. Starajmy się też - w nowych miejscach- nie zapuszczać zbyt daleko i głęboko w las.
Owocnego grzybobrania!

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzyrzecz.naszemiasto.pl Nasze Miasto