Co tu się wydarzyło?! Zobaczcie zdjęcia z wypadków i kolizji w całym powiecie. I uważajcie na siebie!

red.
Zdejmijcie nogę z gazu i miejcie oczy dookoła głowy. Czasami wypadek albo kolizja to skutek sekundy nieuwagi... Na zdjęciu: zdarzenie koło Skwierzyny w 2009 r.
Zdejmijcie nogę z gazu i miejcie oczy dookoła głowy. Czasami wypadek albo kolizja to skutek sekundy nieuwagi... Na zdjęciu: zdarzenie koło Skwierzyny w 2009 r. archiwum GL/zdjęcia OSP
Zmienna pogoda, czasami marznący deszcz, śnieg, a do tego mgły niemal każdego ranka - grudzień i styczeń to miesiące, gdy o kolizję i wypadek jest najłatwiej. Ku przestrodze prezentujemy Wam zdjęcia z różnych drogowych zdarzeń z ostatnich lat z pow. międzyrzeckiego.

Zima to wyjątkowo niebezpieczna pora roku. Szybko robi się ciemno, gorzej widać pieszych, często nad ranem bywa ślisko. A gdy jeszcze popada śnieg i przymrozi… Wtedy naprawdę trzeba się mieć na baczności.

Tragiczny bilans: 55 wypadków, osiem ofiar, 74 rannych

Zerknęliśmy do statystyk drogowych w pow. międzyrzeckim, obejmujących 2019 r. (za bieżący rok, co oczywiste, nie ma jeszcze podsumowania). Odnotowano wtedy 55 wypadków drogowych (tj. o 4 mniej w porównaniu do 2018 r.). W wypadkach tych w zeszłym roku zginęło 11 osób, a 74 osoby odniosły obrażenia.
Większość zdarzeń spowodowana była nadmierną prędkością na S3, oraz na „starej” drodze krajowej nr 24 i 92. Najbardziej narażoną grupą na skutki wypadków byli piesi, z udziałem których odnotowano pięć wypadków oraz rowerzyści, którzy poszkodowani zostali w 9 zdarzeniach.

Zdjęcia, które zmuszają do myślenia

Apelujemy więc: zróbmy wszystko, by bilans za bieżący rok był lepszy od raportu za 2019 r. Szanujmy innych uczestników ruchu, przepisy i zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do innych kierowców.

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z wypadków, kolizji i karamboli z ostatnich lat z terenu pow. międzyrzeckiego. Niech będą przestrogą. Bo nie potrzeba wiele, by doprowadzić do tragedii…

Zdjęcia pochodzą z archiwum GL, większa część to fotografie, które udostępniły nam Ochotnicze Straże Pożarne z terenu pow. międzyrzeckiego. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę OSP Skwierzyna.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Podejrzany o poćwiartowanie zwłok w Skwierzynie zniknął!

Policjanci odkryli marihuanowy las. Rosły w nim krzaki wielkie jak drzewa

Ręce opadają. Złodzieje w Międzyrzeczu ukradli... dopiero co posadzone rośliny. I to w centrum miasta!

TRAGEDIA NA DRODZE

Wideo

Dodaj ogłoszenie