Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bony transportowe, mammografia i pełnomocnika ds. równych szans. Piotr Łuszczykiewicz o wspieraniu kobiet

Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
Bony transportowe, mammografia i pełnomocnika ds. równych szans. Piotr Łuszczykiewicz o wspieraniu kobiet
Bony transportowe, mammografia i pełnomocnika ds. równych szans. Piotr Łuszczykiewicz o wspieraniu kobiet Bartłomiej Hypki
Prof. Piotr Łuszczykiewicz, kandydat na prezydenta Kalisza z ramienia Koalicji Obywatelskiej, przedstawił kolejny punkty swojego programu dotyczące kobiet. Miasto miałoby wspierać pary uczestniczące w metodzie leczenia bezpłodności in vitro, finansując badania i dojazdy na nie do placówki medycznej.

- Mamy za sobą tydzień, w którym przypadł Dzień Kobiet. Odbyły się rozmaite wydarzenia i uroczystości, okolicznościowe koncerty ale życie jest gdzie indziej. Kwestie praw, równości szans, opieki i bezpieczeństwa kobiet to dzień powszedni, każdy dzień w roku - powiedział prof. Piotr Łuszczykiewicz, kandydat na prezydenta Kalisza z ramienia Koalicji Obywatelskiej. - Wśród moich punktów programowych jest powołanie pełnomocnika ds. równych szans, które zadaniem byłoby z pozycji urzędu egzekwowania praw kobiet oraz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Ważnym elementem mojej kampanii będzie program bonów wspierających procedurę in vitro. Żeby w niej uczestniczyć trzeba pojechać na badania, a nie każdego na to stać.

Miasto miałoby również wspierać i realizować programy profilaktyczne dotyczące mammografii dla kobiet młodych i bardzo młodych.

- Koalicja Obywatelska rozwiązuje problemy związane z prawami kobiet. Udało nam się chwalić ustawę dotyczącą rządowego finansowania procedury in vitro. Na ten cel zostanie przeznaczonych pół miliarda złotych. Udało nam się uchwalić z inicjatywy Koalicji Obywatelskiej ustawę o antykoncepcyjnej pigułce dzień po - przypomniał poseł Koalicji Obywatelskiej Mariusz Witczak.

Zaznaczył też, że Miasto Kalisz, mimo wielu postulatów miejskich radnych nie zdecydowano na rozpoczęciu programu in vitro. Radny Marcin Małecki chciałby wprowadzenia tzw. bonu transportowego.

- Wszystkie ośrodki skupione są w dużych aglomeracjach, więc te koszty dojazdów są dużo większe. Taki bon transportowy połączony byłyby z badaniem - mówił radny.

Procedura in vitro w zależności od kliniki kosztuje od 11 do 20 tys. zł. Same koszty transportu wynoszą od 6 do 8 tys. zł.

Zobacz także:

Pracownia Medycyny Nuklearnej w Kaliszu oficjalnie otwarta. Ułatwi ona leczenie pacjentów onkologicznych z południa Wielkopolski

Pracownia Medycyny Nuklearnej w Kaliszu oficjalnie otwarta. ...

Tłumy na koncercie z okazji Dnia Kobiet w Hali Kalisz Arena....

Dzień Kobiet w Nowych Skalmierzycach. Dla pań wystąpił Mateu...

Panie z gminy Blizanów świętowały Dzień Kobiet. ZDJĘCIA


Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto