Biegacz z Międzyrzecza Krzysztof Kochan wystartuje w Gazeta Lubuska Run [WIDEO]

Dariusz Brożek
Dariusz Brożek
Ponad 60 osób zapisało się już na bieg Gazeta Lubuska Run, który odbędzie się 7 października w Pszczewie. Wystartuje w nim m.in. znany biegacz z Międzyrzecza Krzysztof Kochan. - Szykuje się fajna impreza. Mam nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza imprez biegowych w naszym powiecie - mówi.
Ponad 60 osób zapisało się już na bieg Gazeta Lubuska Run, który odbędzie się 7 października w Pszczewie. Wystartuje w nim m.in. znany biegacz z Międzyrzecza Krzysztof Kochan. - Szykuje się fajna impreza. Mam nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza imprez biegowych w naszym powiecie - mówi. Dariusz Brożek
Ponad 100 osób zapisało się już na bieg Gazeta Lubuska Run, który odbędzie się 7 października w Pszczewie. Wystartuje w nim m.in. znany biegacz z Międzyrzecza Krzysztof Kochan. - Szykuje się fajna impreza. Mam nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza imprez biegowych w naszym powiecie - mówi.

Międzyrzeczanin jest znaną postacią w środowisku lubuskich długodystansowców. Biega od 30 lat. W latach 90. dwukrotnie wygrał Grand Prix w Biegach Długodystansowych i Ulicznych woj. gorzowskiego, potem był siedmiokrotnym zwycięzcą Grand Prix woj. lubuskiego. Aktywnie działa w klubie Piast w Międzyrzeczu, jest także współorganizatorem imprez biegowych.

ZAPISY

  • Bieg Główny - rywalizacja odbywa się na dystansie ok.10,5 km (2 pętle po ok. 5,3 km), która wiedzie głównie leśnymi i polnymi drogami, z małym udziałem publicznych dróg asfaltowych. >>> ZAPISY
  • Bieg Hobby – jedna pętla (o długości ok. 5 km) trasy Biegu Głównego. >>> ZAPISY
  • Bieg Dzieci i Młodzieży- rywalizacja odbywa się na trasie o długości ok. 400 metrów i 1200 metrów, w pobliżu Ośrodka, rodzaj nawierzchni: drogi polne i szutrowe. >>> ZAPISY

- Biegi są coraz bardziej popularne. Promują też malownicze zakątki powiatu i jego miejscowości. Tak jak bieg Gazety Lubuskiej, którego trasę wytyczono w bardzo urokliwej scenerii jeziora Szarcz wśród uroczysk Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Zachęcam wszystkich do udziału – mówi.

Podczas Gazeta Lubuska Run rozegrane zostaną cztery różne biegi. Trasa głównego wynosi 10,5 km. i składa się z dwóch pętli wytyczonych leśnymi i polnymi drogami oraz na krótkim odcinku asfaltowym.

Bieg Hobby składa się z jednej pętli o długości około 5,3 km. W biegu dzieci i młodzieży do 12 roku trasę o długości 400 m. wytyczono przy ośrodku drogami szutrowymi i gruntowymi, natomiast uczestnicy biegu młodzieżowego - w wieku od 12 do 15 lat - będą rywalizować na trasie o długości 1.200 m, wytyczonej drogami szutrowymi, polnymi i asfaltowymi.

Start i metę wytyczono w ośrodku wypoczynkowym Karina nad malowniczym jeziorem Szarcz, który jest jednym z organizatorów imprezy. Pozostali to dziennik „Gazeta Lubuska”, firma H&S Media Consulting, gmina Pszczew, Nadleśnictwo Trzciel i Gminny Ośrodek Kultury w Pszczewie. Celem jest m.in. popularyzacja sportu i masowych biegów przełajowych, jako jednej z form aktywnego wypoczynku, a także promocja zdrowego trybu życia i „Gazety Lubuskiej”, która obchodzi właśnie 65-lecie.

W Biegach Głównym oraz Hobby mogą wziąć udział zawodnicy, którzy do dnia imprezy ukończą 16 rok życia, dokonają zgłoszenia i uiszczą opłatę startową. Zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodziców, lub prawnych opiekunów. Każdy zawodnik startuje na własną odpowiedzialność. Będzie to musiał potwierdzić w biurze zawodów podpisując oświadczenie o zdolności zdrowotnej do udziału w biegu.

Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn bieg główny rozegrany zostanie w kilku kategoriach wiekowych. Kobiety będą rywalizować w czterech kategoriach - od 16 do 29 lat, od 30 do 39 lat, od 40 do 49 lat oraz 50 lat i powyżej, natomiast mężczyźni w pięciu - od 16 do 29 lat, od 30 do 39 lat, od 40 do 49 lat, od 50 do 59 lat oraz 60 lat i powyżej,

Zgłoszenia na wszystkie biegi przyjmowane są do 1 października do godz. 18.00 drogą elektroniczną poprzez rejestrację na stronie internetowej: www.super-sport.com.pl. W przypadku gdy do 1 października nie zostanie osiągnięty limit zgłoszeń, zainteresowani będą mogli zapisać się osobiście w dniu imprezy w biurze zawodów.
W zawodach obowiązuje limit startujących. W Biegu Głównym i Hobby wynosi on 500 osób, natomiast w Biegach Dzieci i Młodzieży łącznie może wystartować najwyżej150 osób.
W Biegu Głównym i Hobby opłata startowa wynosi 45 zł do 10 września, a od 11 września biegacze będą musieli zapłacić 55 zł. W przypadku zapisów w dniu zawodów - o ile będą wolne miejsca - opłata wyniesie 80 zł. W Biegach Dzieci i Młodzieży opłata wynosi 10 zł od osoby i przyjmowana będzie przez cały termin zgłoszeń elektronicznych do 1 października.

W przypadku płatności w biurze wydawania numerów w dniu zawodów - o ile będą wolne miejsca - opłata wyniesie 20 zł. Opłaty można uregulować wyłącznie za pomocą strony internetowej super-sport.com.pl za pośrednictwem usługi DotPay.

Osoby i firmy zainteresowane kontaktem z organizatorami w sprawy marketingowych powinny dzwonić pod nr tel. 519 503 624, (email: [email protected]), a w sprawach sportowych pod nr tel. 505 787 302, (email: [email protected]).

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie