Bieg Wyzwolenia nad jez. Głębokie koło Międzyrzecza [ZDJĘCIA, WIDEO]

Artur Anuszewski, Dariusz Brożek
W biegu wystartowało 188 osób.
W biegu wystartowało 188 osób. Drugi Bieg Wyzwolenia
Rekordowa liczba 188 zawodników wystartowała w II Biegu Wyzwolenia, który odbył się w niedzielę, 28 stycznia, nad jez. Głębokie koło Międzyrzecza. Wśród mężczyzn tryumfował ubiegłoroczny zwycięzca Szymon Belgrau z Międzyrzecza, a wśród pań wygrała Sylwia Kołecka ze Zbąszynka.

Na popularnym kąpielisku spotkali się biegacze z całego regionu. Trasę o długości ośmiu kilometrów wytyczono drogą w kierunku Międzyrzecza - z półmetkiem na północnym węźle obwodnicy. Najlepszy okazał się ubiegłoroczny zwycięzca Szymon Belgrau z Międzyrzecza, który pokonał linię mety z czasem 27:15. To najlepszy długodystansowiec z Międzyrzecza. Obecnie studiuje w Poznaniu i startuje w barwach AZS. W ub.r. wygrał m.in. pierwszą edycję Biegu Wyzwolenia oraz biegowe Grand Prix Ziemi Międzyrzeckiej.

- Obecna trasa była trochę lepsza. Mniej oblodzona, niż w zeszłym roku. Utrudnieniem był jednak wiatr, dlatego nie mieliśmy łatwego zadania. Dla mnie ten bieg był o tyle trudny, że w sobotę stratowałem na pięć kilometrów w Poznaniu, gdzie także wygrałem. Tym bardziej mnie cieszą dwa zwycięstwa dzień po dniu - mówił na mecie.

W kat. open drugi był Dominik Kryca z Wędrzyna (27:36), a trzeci Mateusz Łangowski z Gorzowa Wlkp. (27:51).

Więcej na temat biegu w środę, 31 stycznia, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie