cekon
Bartosz Zmarzlik, żużlowiec Truly.work Stali Gorzów wygrał Grand Prix Słowenii.
Bartosz Zmarzlik, żużlowiec Truly.work Stali Gorzów wygrał Grand Prix Słowenii. Jarosław Pabijan
Bartosz Zmarzlik, żużlowiec Truly.work Stali Gorzów wygrał drugą odsłonę tegorocznego cyklu Grand Prix. Gorzowianin kapitalnie ścigał się na torze w słoweńskim Krško. W finale jechał też Patryk Dudek ze Stalmetu Falubazu, ale jemu nie udało się zając miejsca na podium.

Obaj polscy żużlowcy mogą jednak czuć satysfakcję, bo są współliderami klasyfikacji generalnej.
Bartosz Zmarzlik ścigał się najbardziej efektownie, w świetnym stylu wygrał fazę zasadniczą turnieju. Rozpoczął od dwóch zwycięstw, w szóstym wyścigu koncertowo zaatakował prowadzącego Emila Sajfutdionowa, którego wyprzedził na ostatniej prostej. W trzeciej serii gorzowianin miał chwilę słabości, nie był już tak szybki, jak w dwóch poprzednich gonitwach, zdobył jeden punkt. Jednak po tej wpadce motocykl zawodnika Stali znów był ustawiony tak, ze pozwalały mu na bardzo ofensywną jazdę.

Bartosz Zmarzlik zwyciężył w dwóch kolejnych wyścigach i przed półfinałami jako pierwszy wybierał pole startowe. Jego wybór padł na biały kask. Startu jednak nie wygrał, najszybszy był Duńczyk Leon Madsen, który na dystansie nie dał się zaskoczyć polskiemu żużlowcowi.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

W drugim z półfinałów znakomicie ze startu „wystrzelił” Patryk Dudek, który podobnie, jak Bartosz Zmarzlik jechał z trzeciego pola. Zielonogórzanin kontrolował wyścig, był na dobrej drodze do powtórzenia wyniku sprzed roku, wtedy triumfował w Słowenii. W finale jednak nie wystartował tak dobrze, jak w poprzednim biegu, a ruszał też z trzeciego pola. Świetnie za to pojechał Bartosz Zmarzlik, choć nie prowadził od startu. Leona Madsena wyprzedził na pierwszym łuku drugiego okrążenia i pomknął po turniejowe zwycięstwo.

WYNIKI GRAND PRIX SŁOWENII
1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 1. miejsce w finale 18 (3,3,1,3,3,2,3), 2. Martin Vaculik (Słowacja) - 2. miejsce w finale 17 (3,2,3,2,3,2,2), 3. Leon Madsen (Dania) - 3. miejsce w finale 13 (1,3,3,2,0,3,1), 4. Patryk Dudek (Polska) - 4. miejsce w finale 12 (1,3,3,1,1,3,0), 5. Emil Sajfutdinow (Rosja) 13 (3,2,2,3,2,1), 6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 9 (2,0,2,2,2,1), 7. Artiom Łaguta (Rosja) 9 (2,2,2,1,2,0), 8. Robert Lambert (Wielka Brytania) 7 (3,1,3,0,0,0), 9. Janusz Kołodziej (Polska) 7 (1,0,1,3,2), 10. Niels Kristian Iversen (Dania) 7 (2,2,d,2,1), 11. Jason Doyle (Australia) 6 (0,3,0,0,3), 12. Matej Žagar (Słowenia) 6 (1,0,1,1,3), 13. Fredrik Lindgren (Szwecja) 5 (0,1,0,3,1), 14. Maciej Janowski (Polska) 4 (2,0,2,0,0), 15. Antonio Lindbäck (Szwecja) 3 (t,1,0,1,1), 16. Matic Ivačič (Słowenia) 2 (0,1,1,0,0), 17. Nick Skorja (Słowenia) 0 (0).

KLASYFIKACJA GRAND PRIX
1-2. Bartosz Zmarzlik (Polska) i Patryk Dudek (Polska) – po 28 pkt., 3. Leon Madsen (Dania) – 26, 4. Martin Vaculik (Słowacja) – 24, 5. Niels Kristian Iversen (Dania) – 21, 6. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 20, 7. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 19, 8-9. Tai Woffinden (Wielka Brytania) i Robert Lambert (Wielka Brytania) – po 15, 10-12. Antonio Lindbäck (Szwecja), Matej Žagar (Słowenia) i Artiom Łaguta (Rosja) – po 13, 13-14. Jason Doyle (Australia) i Janusz Kołodziej (Polska) – po 11, 15. Bartosz Smektała (Polska) – 10, 16. Maciej Janowski (Polska) – 4, 17. Max Fricke (Australia) – 3, 18. Matic Ivačič (Słowenia) – 2, 19. Nick Skorja (Słowenia) – 0.