Polecamy

35-latek strzelał z wiatrówki do przypadkowych osób chodzących po parku. Zatrzymali go policjanci [ZDJĘCIA] © Lubuska Policja
[3/5]

35-latek strzelał z wiatrówki do przypadkowych osób chodzących po parku. Zatrzymali go policjanci [ZDJĘCIA]

35-latek złapał za wiatrówkę i strzelał do przypadkowych ludzi. Mężczyzna trafił kobietę, która kilka sekund wcześniej odłożyła do wózka swojego dwumiesięcznego wnuka. Zatrzymanemu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 października na terenie parku przy międzyrzeckim zamku.

- Spacerująca tam kobieta razem ze swoimi dorosłymi córkami oraz dwumiesięcznym wnukiem została postrzelona z wiatrówki w brzuch. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało, skończyło się tylko na zaczerwienieniu skóry. Jednak zatrważające jest to, że do postrzelenia doszło kilka sekund po tym, jak kobieta odłożyła do wózka swojego dwumiesięcznego wnuka. W przypadku, kiedy trafione byłoby malutkie, bezbronne dziecko, które ma bardzo delikatną skórę, skutki mogłyby być tragiczne - informuje st. asp. Justyna Łętowska z międzyrzeckiej policji.

Zaniepokojone kobiety zauważyły dwóch mężczyzn, którzy patrzyli w ich strone i się śmiali. Jeden z nich trzymał wiatrówkę. Kobiety na miejsce wezwały policję.

- Mundurowi przeszukali pobliski teren oraz dokładnie rozpytali świadków zdarzenia. Szczegółowe informacje dotyczące wyglądu strzelającego mężczyzny, jego rysopisu oraz ubioru przekazane przez osoby, pozwoliły na wytypowanie sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany przez międzyrzeckich kryminalnych. Usłyszał już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności - dodaje st. asp. Łętowska.

WIDEO: Strzelał w domu z wiatrówki, ale śrut poleciał na plac zabaw. Bawiły się na nim dzieci


Mężczyzna w parku postrzelił z wiatrówki kobietę, która chwilę przed zdarzeniem odłożyła do wózka dwumiesięcznego wnuka. Mogło dojść do tragedii! Czytaj więcej w galerii>>>

Najnowsze wiadomości

reklama