W związku z korowodem, sobotę, 10 września, zamknięte całą dobę będą ulice: Długa (od ulicy 1. Maja do ulicy Reja, Moniuszki), Aleja Konstytucji 3. Maja (od ulicy Fabrycznej, Reja do ulicy Wrocławskiej) oraz Wrocławska (od Al. Konstytucji 3. Maja do ulicy Sienkiewicza).
Korowód winobraniowy: utrudnienia w ruchu
Przepustowość ruchu z ulicy Fabrycznej w ulice Moniuszki i Reja będzie zapewniona od godz. 0:00 do godz. 11:45 oraz od godz. 18:00 do 24:00. Przepustowość ruchu ulic: Długiej, Alei Konstytucji 3. Maja i Wrocławskiej (w jednym kierunku od ulicy Długiej w stronę ulicy Wrocławskiej) będzie zapewniona od godz. 0:00 do godz. 8:00 oraz od godz. 18:00 do godz. 24:00.
Jak w sobotę będą kursowały miejskie autobusy?
A jak będą jeździły w tym dniu autobusy MZK?
- Nie będą one kursowały ulicami: Długą, al. Konstytucji 3 Maja oraz Wrocławską (na odcinku od Kupieckiej do Sienkiewicza) – wyjaśnia prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze Robert Karwacki.
Dla poszczególnych linii trasy objazdów są następujące:
- Linie 1 i 12 w obu kierunkach od ulicy Sienkiewicza do Urzędu Miasta przez Wrocławską, Lwowską, Piaskową i Podgórną;
- Linia 6 od Urzędu Miasta przez Podgórną, Lwowską do Braniborskiej i powrót: Wrocławską, Lwowską, Piaskową, Podgórną do Urzędu Miasta;
- Linia 10 w obu kierunkach od ulicy Jaskółczej przez Ogrodową, Fabryczną, Sienkiewicza do Wrocławskiej;
- Linia 14 w obu kierunkach od ulicy Łużyckiej przez 1 Maja, Jaskółczą, Ogrodową, Fabryczną, Sienkiewicza, Wrocławską do Lwowskiej;
- Linia 30 w obu kierunkach od ulicy Wrocławskiej do Urzędu Miasta przez Lwowską, Piaskową i Podgórną;
- Autobusy linii 1, 10, 12 i 14 będą zatrzymywały się na przystanku zastępczym na ulicy Sienkiewicza przy skrzyżowaniu z ulicą Wrocławską. Przez cały dzień nie będą funkcjonowały przystanki: Długa (nr 36 i 74), Planetarium (nr 37 i 73), Palmiarnia (nr 38 i 72).
Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów MZK od poniedziałku
Ale to jeszcze nie wszystkie zmiany, które czekają nas w najbliższych dniach. MZK
informuje, że od poniedziałku, 12 września, uruchomiona zostanie linia nr 29 na nowej, zmienionej trasie, a także wydłużona zostanie trasa linii nr 10 do Drzonkowa.
Autobusy linii nr 29 będą kursowały na nowej trasie: Osiedle Czarkowo – Batorego – Kupiecka – al. Wojska Polskiego – Dąbrówki – Długa – al. Konstytucji 3 Maja – Wrocławska (Palmiarnia) – Lwowska – Waryńskiego – Staszica – Dworzec Główny – Bohaterów Westerplatte – Kupiecka – Batorego – Osiedle Czarkowo.
Wydłużona zostanie także trasa linii nr 10 (w dni robocze szkolne) od ulicy Wrocławskiej przez Raculę do pętli w Drzonkowie. Trasa linii nr 10 jest następująca: Objazdowa – Zjednoczenia – Działkowa – Zacisze – Wyszyńskiego – Ptasia – Jaskółcza – Długa – al. Konstytucji 3 Maja – Wrocławska – Racula – Drzonków.
- Powyższe zmiany są odpowiedzią na aktualne potrzeby przewozowe. Miejski Zakład Komunikacji na bieżąco prowadzi obserwacje wykorzystania poszczególnych kursów na wszystkich liniach i tam gdzie to możliwe, wprowadzane są zmiany – podkreśla Robert Karwacki. - Wszystkie autobusy przegubowe są codziennie kierowane do obsługi najbardziej obciążonych kursów
Piknik motocyklowy w Zduńskiej Woli
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?