Sportowe sukcesy naszych żołnierzy. Strzelali, forsowali przeszkody i rzucali granatami [ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
W klasyfikacji drużynowej w kategorii mężczyzn reprezentacja 11. DKPanc wywalczyła pierwsze miejsce, natomiast w klasyfikacji kobiet drużynowo zdobyła brązowy medal. W klasyfikacji zespołowej Mistrzostw Wojska Polskiego w Pięcioboju Wojskowym sportowcy z Czarnej Dywizji zdobyli drugie miejsce na podium tuż za 12. Dywizją Zmechanizowaną ze Szczecina. 11. LDKPanc.
Żołnierze międzyrzecko-wędrzyńskiej brygady wzięli udział w Mistrzostwach Wojska Polskiego w Pięcioboju Wojskowym. Razem z kolegami i koleżankami z kilku innych jednostek startowali w barwach Czarnej Dywizji i wywalczyli zespołowo drugie miejsce.

Trwające kilka dni mistrzostwa rozegrano w Centrum Szkolenia Informatyki i Łączności w Zegrzu. W barwach 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej – zwanej potocznie Czarną Dywizją – wystartowało w nich troje żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza i Wędrzyna: starszy sierżant Kamil Urbański, szeregowy Ewa Fiłka oraz szeregowy Magdalena Kiewluk. Razem z innymi żołnierzami rywalizowali w strzelaniu na celność i skupienie, rzutach granatem na celność i odległość, a do tego forsowali wodne i ziemne tory przeszkód oraz brali udział w biegu crossowym.

Żołnierze Czarnej Dywizji przygotowywali się do mistrzostw pod okiem oficera wychowania fizycznego i sportu „siedemnastej” kapitana Krzysztofa Wróbla oraz plutonowego Adama Marcinkowskiego z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

Rywalizacja podczas zawodów była bardzo zacięta już od pierwszego dnia. Hart ducha, zaangażowanie i poświęcenie nie opuszało lubuskich zawodników ani na chwilę.

- Obserwowałem swoich zawodników przy każdym starcie. Każdy z nich dał z siebie wszystko. Szczególne słowa uznania należą się Kamilowi Urbańskiemu, który podczas pokonywania lądowego toru przeszkód uległ kontuzji . Pomimo ograniczeń zawodnik ukończył bieg i zajął w klasyfikacji końcowej wysokie dziesiąte miejsce, a jego punkty pozwoliły na zdobycie przez męską część reprezentacji drużynowego złota – relacjonuje kapitan Wróbel.

W klasyfikacji indywidualnie reprezentanci Czarne Dywizja zdobyli dwa medale. W kategorii mężczyzn miejsce pierwsze zdobył mistrz z ubiegłego roku, porucznik Marcina Kołoszuka (4. pplot z Czerwieńsk). Miejsce drugie po ciężkiej walce zajął starszy kapral Jarosław Druciarek (10 BKPanc. Świętoszów).

Zobacz zdjęcia z wmurowania kamienia węgielnego pod pomnik ge. Józefa Dowbora Muśnickiego

W klasyfikacji drużynowej w kategorii mężczyzn reprezentacja 11. DKPanc wywalczyła pierwsze miejsce, natomiast w klasyfikacji kobiet drużynowo zdobyła brązowy medal.

W klasyfikacji zespołowej Mistrzostw Wojska Polskiego w Pięcioboju Wojskowym sportowcy z Czarnej Dywizji zdobyli drugie miejsce na podium tuż za 12. Dywizją Zmechanizowaną ze Szczecina.

- Podsumowując starty można powiedzieć, że prawie cały plan się powiódł. Zdobyliśmy drużynowo 1 i 3 miejsce. Indywidualnie reprezentanci zdobyli nowe doświadczenia, nowe rekordy życiowe, najlepsi żołnierze zdobyli zasłużone medale, a co najważniejsze przełamali swoje bariery. Kontuzje też nas nie ominęły ale mamy nadzieję, że wszyscy się szybko wrócą do formy - podsumowuje zawody dowódca grupowania dywizji oraz trener kapitan Wróbel.

Więcej informacji z powiatu międzyrzeckiego w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.