Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Praca w Zielonej Górze. Czekają wolne etaty w Państwowej Straży Pożarnej

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Trwa nabór do Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Czekają wolne etaty.
Trwa nabór do Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Czekają wolne etaty. Jacek Katos
To może być spełnienie marzeń z dzieciństwa. Państwowa Straż Pożarna w Zielonej Górze prowadzi nabór na nowych funkcjonariuszy. Komendant poszukuje osób, które obejmą stanowiska ratowników-kierowców, którzy na co dzień będą brać udział w akcjach gaśniczych, ale nie tylko. Sprawdź, co trzeba zrobić, żeby zostać strażakiem.

Do obsadzenia jest łącznie 9 stanowisk. Komendant poszukuje sześciu ratowników-kierowców i trzech starszych specjalistów do wydziału Organizacyjno-Kadrowego, Operacyjno-Szkoleniowego i Kwatermistrzowsko-Technicznego.

Jak złożyć podanie?

Podanie o przyjęcie do służby można złożyć osobiście w sekretariacie KM PSP, przy ulicy Kasprowicza 3/5 albo wysłać pocztą. Na zamkniętej kopercie z podaniem, należy umieścić napis “Nabór do służby w wybranym wydziale lub jednostce Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze”.

Nabór potrwa do 29.12.2023 r. do 15:00.

Jak wygląda rekrutacja?

Proces rekrutacji składa się z pięciu lub sześciu etapów, w zależności od wybranego stanowiska. Pierwszy etap to ocena złożonych podań o przyjęcie do służby i wybranie najlepszych kandydatów. Wykaz osób, które zakwalifikują się dalej, zostanie umieszczony na stronie internetowej KM PSP 5 stycznia 2024 r.

Kolejnym etapem jest test sprawności fizycznej, który zostanie przeprowadzony 9 stycznia 2024 r. na hali sportowej LO III przy ulicy Strzeleckiej. Tam adepci zmierzą się m.in. z biegiem po kopercie, podciąganiem na drążku czy próbą wydolnościową. Osoby ubiegające się o stanowisko ratownika-kierowcy będą musiały zaliczyć też sprawdzian braku lęku wysokości.

Następie rekruterzy będą sprawdzać dokumenty potwierdzające deklaracje złożone w podaniu o przyjęcie do Państwowej Straży Pożarnej.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami będą się odbywać 18 stycznia w siedzibie KM PSP w Zielonej Górze. Członkowie komisji będą oceniać autoprezentację, zainteresowania czy osiągnięcia. Ważna też będzie motywacja kandydata do podjęcia służby.

Ostatnim etapem rekrutacji będzie badanie lekarskie, które ustali zdolność fizyczna i psychiczną przyszłego strażaka.

Praca w PSP. Wymagania

Kandydat składający podanie o przyjęcie do służby musi posiadać polskie obywatelstwo i nie może być karany. Powinien posiadać wykształcenie co najmniej średnie i mieć uregulowany stosunek służby wojskowej. Konieczna jest także zdolność fizyczna i psychiczna konieczna do pełnienia służby. Stanowisko ratownik-kierowca wymaga także prawa jazdy co najmniej kat.C.

Czytaj też

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto