W czwartek, 15 czerwca, w Międzyrzeczu rozpoczął się II Bieg Po Szpik.Trasa biegu liczy 215 km. Zamierza ja pokonać 21 śmiałków. Większość z nich to wolontariusze Fundacji Przeciwko Leukemii.

– Bieg promuje przeszczepy szpiku kostnego. Dla osób chorych na białaczkę, to jedyna szansa na przeżycie. Dlatego bardzo ważne jest, żeby jak najwięcej osób rejestrowało się w bazie dawców – informuje pomysłodawca i organizator imprezy Jacek Baczyński z Pniewa pod Międzyrzeczem.

Mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego uratowali życie 25 osobom. Wśród uczestników biegu jest czterech dawców. Większość, to mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego. Bierze w nim udział m.in. nasz redakcyjny kolega Michał Kubik, który kieruje biurem ogłoszeń w „Głosie Międzyrzecza i Skwierzyny”. Na starcie nie zabrakło też burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza. Oraz burmistrza Skwierzyny Lesława Hołowni, który razem z pozostałymi uczestnikami zamierza w piątek dotrzeć do Szczecinka.

Więcej na temat biegu w aktualnym wydaniu tygodnika „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”, który jest jednym z jego medialnych patronów.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!