Siatkarze z Międzyrzecza wygrali we własnej hali z Astrą [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Pierwszy set należał do gości z Nowej Soli, którzy po zaciętym finale wygrali 29:27. W następnych tryumfowali jednak podopieczni Marcina Karbowiaka. Drugą odsłonę Orzeł wygrał 25:22, trzecią 25:17, a czwartą 29:27. Dariusz Brożek
Siatkarze Orła kończą przygotowania do nowego sezonu. Sprawdzianem ich formy był towarzyski mecz, który rozegrali we wtorek wieczorem z zawodnikami nowosolskiej Astry. Wygrali 3:1 i teraz przygotowują się do Turnieju Winobraniowego.

Areną towarzyskiego meczu była międzyrzecka hala sportowo-widowiskowa. W zespole gospodarzy zagrali m.in. nowi zawodnicy Dominik Koliński, Karol Aleksandrowicz oraz Krzysztof Baran, który po rocznej przerwie wrócił do Orła. Skład uzupełniali znani miejscowym kibicom siatkarze - Mariusz Szulikowski, Miłosz Olejniczak, Marcin Wanat, Piotr Haładus, Artur Troska oraz rezerwowi Patryk Greś, Kamil Januszewski i Łukasz Durbajłło. Zabrakło natomiast Tomasza Chwirota i Macieja Gajka.

- Mieliśmy okazję, żeby przetrenować różne warianty gry. Bardzo fajnie wypadli nowi zawodnicy - mówił w trakcie meczu kapitan Orła P. Haładus.

Mecz obserwowało około 30 kibiców. Najmłodszym był roczny Szymon - syn M. Szulikowskiego, który klaskał widząc ojca wchodzącego na zagrywkę.

Zobacz, jak siatkarze rozpoczęli przygotowania do sezonu

Wcześniej międzyrzeczanie wygrali 4:0 z akademikami z Zielonej Góry, z którymi będą grać w nowym sezonie.

Pierwszy mecz w sezonie 2018-2019 zawodnicy Orła zagrają we własnej hali już w następną sobotę, 29 września, z zawodnikami Noteci Czarnków.

Więcej na ten temat w następną środę, 18 września, w tygodniku "Głos Międzyrzecza i Skwierzyny".