Barwny korowód z wieńcami był najbardziej widowiskową i kolorową odsłoną gminnych dożynek, które odbyły się w sobotę wieczorem w Trzcielu.


Doroczne dożynki rozpoczęła msza święta w intencji rolników. Po jej zakończeniu rolnicy i ich goście przeszli korowodem z kościoła na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie odbył się dożynkowy ceremoniał. Starostowie dożynek – Cezary Dynowski i Bożena Świerzko - razem z proboszczem ks. Markiem Bednarkiem, burmistrzem Jarosławem Kaczmarkiem i przewodniczącym rady Jackiem Marciniakiem pokroili wypieczone z tegorocznego ziarna okazałe bochny chleba i podzielili się nim z mieszkańcami.

- Oby chleba nie zabrakło na naszych stołach – mówił burmistrz.

W gminie Trzciel rolnictwo jest jednym z filarów lokalnej gospodarki. Z upraw i hodowli żyje prawie 40 proc. jej mieszkańców. Burmistrz podziękował rolnikom za ich trud. Zaznaczał, że ze względu na deszczową pogodę, zbiory były bardzo trudne. – Część plonów jest jeszcze na polach. Mam nadzieję, że niebawem uda się je zebrać - mówił

Zdjęcia i relacja z dożynek w Trzcielu w środę, 13 września, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.

Imprezy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!