Ostre ścięcia pod siatką w Skwierzynie [ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Od początku rozgrywek Skwierzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej liderami są ubiegłoroczni zwycięzcy z Drezdenka. W miniony czwartek, 1 lutego, pokonali 3:0 uczniów Zespołu Szkół Technicznych, po czym zmierzyli się i wygrali 3:0 z przedostatnim w tabeli Gabaryt-Tedex ze Skwierzyny. Końcówka drugiego meczu była równie widowiskowa, co wyrównana. Gospodarze byli o włos od urwania seta gościom z Drezdenka. Dariusz Brożek
Po czwartkowym zwycięstwach z ZST i Gabaryt-Tedex zawodnicy UM Drezdenko umocnili się na pozycji lidera.

Gabaryt Tedex to najstarszy zespół uczestniczący w amatorskich rozgrywkach w Skwierzynie - zarówno pod względem stażu w SALPS, jak i wieku zawodników. Tym razem w barwach drużyny zagrali najmłodsi zawodnicy; Mariusz Szczerbiński, Jan Piecyk, Artur Koprucki, Karol Jankowski, Kamil Jankowski i Jakub Nawrot. Ich ławka rezerwowych była pusta, co znakomicie wykorzystali rywale.

Zawodnicy z Drezdenka już na starcie nadali bardzo ostre tempo gry, wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i zaczęli stopniowo je zwiększać. Wyraźnie górowali nad gospodarzami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła - od zagrywki po przyjęcie, blok i atak. Pierwszego seta wygrali w kilkanaście minut 25:12.

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu tygodnika „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”