Orzeł wygrał za trzy punkty z Bielawianką [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Relacja i zdjęcia w środę, 10 stycznia, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”. Dariusz Brożek
Sobotni mecz miał być spacerkiem dla siatkarzy z Międzyrzecza. Zawodnicy z Bielawy okazali się trudnym przeciwnikiem, chociaż w finale musieli uznać wyższość gospodarzy.

Kibice z Międzyrzecza liczyli na szybkie zwycięstwo siatkarzy GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz. Zwłaszcza, że w pierwszej rundzie międzyrzeczanie gładko pokonali rywali w Bielawie 3:0. Zwiastunem ich kolejnego zwycięstwa był pierwszy set. Aż cztery punkty zdobył w nim po asach serwisowych Bartosz Kowalczyk, a dwa kolejne Mariusz Szulikowski, który ustalił wynik na 25:17.

W drugiej odsłonie podopieczni Marcina Karbowiaka szybko wyszli na prowadzenie, ale ich rywale zaczęli powoli odrabiać straty i ostatecznie gospodarze musieli się zadowolić wynikiem 25:21 – po rewelacyjnym ataku M. Szulikowskiego.

W kolejnym secie w przyjezdnych obudził się duch walki. Po zmianach kadrowych dokonanych przez ich trenera Marcina Jarosza wyszli na prowadzenie i wygrali 25:22.